GAİB’te seçim heyecanı

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde (GAİB) seçim heyecanı başladı. Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği’nde Ahmet Kaplan’ın başkan seçilmesinden sonra gözler 18 Nisan’da Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları...
GAİB’te seçim heyecanı

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde (GAİB) seçim heyecanı başladı. Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği’nde Ahmet Kaplan’ın başkan seçilmesinden sonra gözler 18 Nisan’da Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nde yapılacak olan seçimlere çevrildi. 2 dönem kuralından dolayı Sami Konukoğlu’nun yeniden aday olamadığı birlikte kimin başkan seçileceği merak konusu.

Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nden sonra bu defa Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Hububat-Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği’nde seçim heyecanı yaşanacak. 2 birlik için 25 Nisan’da sandık başına gidecek olan üyeler yeterli çoğunluğun sağlamaması durumunda 26 Nisan’da çoğunluğa bakılmaksızın yeni başkanları belirleyecek.

3 BİRLİKTE SEÇİM VAR

Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sami Konukoğlu, ve Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Abdülkadir Çıkmaz’ın yeniden aday olamayacağı seçimlerin çekişmeli geçmesi bekleniyor. Mevcut başkanlardan Hububat-Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya’nın yeniden aday olacağı birlik seçimlerinde Altunkaya’nın GAİB Başkanı olması bekleniyor.

ALTUNKAYA RAKİPSİZ TEK ADAY

Güneydoğu Anadolu Hububat-Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanlık seçimi 25 Nisan’da yapılacak. Seçimlere mevcut başkan Mahsum Altunkaya’nın tek liste ile gitmesi bekleniyor. Şu ana kadar Altunkaya’nın karşısına rakip çıkmazken, liste hazırlığında olan isimlerinde bulunmaması birlikte seçimlerin tek liste ile gerçekleşeceğine işaret ediyor.

TÜRKKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Abdulkadir Çıkmaz’ın iki dönem kuralından dolayı yeniden aday olamayacağı birlik seçimlerinde kimin veya kimlerin aday olacağı merak konusu. 25 Nisan’da seçimin yapılacağı Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde şu ana kadar İbrahim Türkan adaylığını açıkladı.

KONUKOĞLU ADAY OLAMIYOR

Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sami Konukoğlu’nda iki dönem kurulanından dolayı aday olamayacağı seçimlerde Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanlığına kimin seçileceği merak konusu. Kulislere göre bu birlikte de tek adayın çıkması ve adayın ortak karar ile belirlenmesi bekleniyor. 18 Nisan’da yapılacak olan seçimlerde adayın birliğin ortak adayı olması için sektör temsilcileri lobi çalışmasında bulunuyor.


Mehmet Torun
15.04.2018

Yorum yap

Diğer Haberler