Gaziantep'te çok sayıda şüpheli vaka var!

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı, kentte koronavirüs salgınında şüpheli vaka sayısının 110-115 civarında olduğunu açıkladı.
Gaziantep'te çok sayıda şüpheli vaka var!

Dünyayı etkisine altına alan koronavirüs (KOVİD-19) salgını günlük hayatı etkisi altına aldı. koronavirüsün dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 200 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 8 bini geçti. Ülkemizde toplam vaka sayısı 98 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki akşam ülkemizde 89 yaşındaki bir hastanın koronavirüsten hayatını kaybettiği duyurmuştu.

Sarıfakı, kentte, koronavirüs kaynaklı bir ölüm olduğunu iddialarına da açıklık getirdi.

14 GÜN KURALI’NA UYULSUN

Serdar Sarıfakı, vatandaşlara da Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ‘14 Gün Kuralı’na uyma çağrısında bulundu. Vatandaşların günlük hayatlarında alışverişlerinin hızlı bir şekilde yapmaları gerektiğini söyleyen Sarıfakı, özellikle Umre’den gelenlerin de dışarıya çıkmamaları gerektiğini kaydetti.

GAZİANTEP’TE KORONAVİRÜS ŞÜPHELİ SAYISI

Sarıfakı, Gaziantep’te koronavirüs bilançosunu da açıkladı. Kentte şu ana kadar 110-115 civarında şüpheli vakanın olduğunu söyleyen Sarıfakı, bunlardan 78’inde yapılan testlerde sonuçların negatif çıktığını kaydetti. 30-32 şüphelinin ise sonuçlarının beklendiğini ifade etti.

YAŞ ORTALAMASI KAÇ OLDU?

Kentte görülen şüpheli vakalarda yüzde 90’ının yaş ortalamasını 40-45 üzerinde olduğunu aktaran Sarıfakı, her yaş dağılımından şüpheli olduğunu, çocuk ve bebeklerde ise herhangi bir vakanın yaşanmadığını anlattı. Sarıfakı, İtalya’dan gelen bir çocuk şüphelinin de test sonuçlarının negatif çıktığını sözlerine ekledi.

KORONAVİRÜS’TEN Mİ ÖLDÜ?

Öte yandan 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde yaşlı olduğu öğrenilen koronavirüs nedeni ile hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Sarıfakı, bu iddialara da açıklık getirdi. Şüpheliden alınan örneklerin test için Adana’ya gönderildiğini, sonucun henüz çıkmadığını dile getirdi. (Haber Gazetesi)


Haber Merkezi
19.03.2020

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler