Gaziantep’i sallayacak

Gaziantep’i sallayacak

Güç Birliği Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı ve Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Eyyup Can Palta, gündemi değerlendirdi.   Palta, yaptığı açıklamada, olası bir erken seçim veya 2023 yılında yapılacak seçimlerde hem Türkiye’yi hem de larının altını çizdi.

“Olası bir erken seçim veya 2023 yılında yapılacak seçimlerde Güç Birliği Partisini, Genel Başkanımız Ali Karnap, liderliğinde iktidara taşıyacağız. Yol haritamız belli, bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Palta, “Bilindiği üzere partimizin birinci olağan genel kurulunu 3 Şubat tarihinde Ankara’da büyük bir coşku ve heyecan içerisinde gerçekleştirdik. Yapılan seçimlerde Kurucu Başkanımız Ali Karnap, yeniden Genel Başkanlığa seçildi. Kendisini Gaziantep teşkilatı olarak bir kez daha kutluyor, bu kutsal hak, dava yolunda sonuna kadar yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. İktidar olmak için gece-gündüz demeden çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. Bunun başka yolu yok” ifadelerini kullandı.

Güç Birliği Partisi’nin halkın partisi olduğunu bir kez daha hatırlatan Palta, parti kapısının tüm vatandaşlara sonuna kadar açık olduğunu kaydetti. “Halkımızın partimize olan teveccühü bizleri çok mutlu ediyor. Bu kadar teveccühün, ilgi ve alakanın olmasını halkın partisi olmamıza bağlıyoruz. Şu ana kadar kurulan yeni partilerin hiçbiri bizim partimiz kadar büyümedi, ilgi ve alaka görmedi, hepsi tabela partisi olmaktan öteye gidemedi. Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nin ülkemize bir şey katacağına, taş üstüne taş koyacağına inanmıyoruz. Çünkü aynı kumaştan ikinci ayrı bir elbise çıkmaz. Şimdi televizyonlara çıkmışlar, AK Parti ‘Şöyle yanlış yaptı, böyle yanlış yaptı’ diyorlar. Sayın Babacan ve Davutoğlu’nun bu yanlışları AK Parti’de siyaset yaptıkları zaman dile getirmeleri gerekiyordu.”

2015 yılında yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği Ankara GAR patlaması sonrasında Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, “Ankara'daki terör saldırısı sonrası kamuoyunun nabzını tutuyoruz. Oylarımızda bir yükseliş trendi var. Saldırıdan sonra da yüzde 43-44 bandına doğru da bir yükselme trendi devam ediyor bizim oylarımızda” şeklinde skandal bir açıklamaya imza attı. Demek ki insanlara sadece insan olduğu için değil, oy gözüyle bakıyorlar. Bu düşünce olan birisinin partisi iktidar olduğunda Türkiye ileriye değil, geriye doğru gider.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Anayasa’nın ilk dört maddesini tartışmaya açmasını sert dille eleştiren Güç Birliği Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Eyyup Can Palta, konuşmasına şöyle devam etti:   “Sayın Babacan, Anayasa’nın ilk 4 maddesi değişebilir diye bir tartışma ortaya attı. Öncelikle bilinmelidir ki Anayasamızın ilk dört maddesi, devletimizin mihenk taşıdır. Bu 4 madde ile sorunu olan Türkiye Cumhuriyeti ile sorunu var demektir. Dolayısıyla bu tür maddelerin tartışmaya açılması kabul edilemez olduğu gibi her zaman karşılarında bizleri bulacaklarından hiç şüpheleri olmasın. Sayın Babacan Anayasa’nın ilk 4 maddesinin ne olduğunu bilmiyor. Bilseydi bunu değil tartışmaya açmak, ağzına bile almazdı. O yüzden kendisine Anayasanın ilk 4 maddesini okumasını ve ezberlemesini tavsiye diyoruz.”

Sayın Babacan, Anayasa’nın ilk 4 maddesi şu şekilde;  Madde 1: Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.  Madde 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.  Madde 3: Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe'dir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.  Madde 4: Anayasanın 1’inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez. 


Barış Kaya
22.02.2021


Yorum yap

Diğer Haberler