Gaziantep’te İyinacar Camii’nde Bayram Namazı’nda skandal ifadeler

Gaziantep’te İyinacar Cami imamı bayram namazı hutbesinde söylediği sözlerle namaza gelenlerin tepkisini çekti.
Gaziantep’te İyinacar Camii’nde Bayram Namazı’nda skandal ifadeler

Gaziantep’te bayram namazını kılmak için İyinacar Camiine gidenler hutbe sırasında cami imamının ifadeleri ile şok yaşadılar. 

İmam, hutbede Kurtuluş Savaşında verilen mücadeleyi küçümseyip, “Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. 1.İnönü’de şöyle zafer kazandılar, 2.İnönü’de şöyle zafer kazancılar. Sakarya’da şöyle zafer kazandılar. Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler. Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik ” sözleriyle tepki çekti. 

Görüntülerin sosyal medyada yayılması ve tepki çekmesinin ardından Gaziantep Valiliği olayla ilgili yaptığı açıklamada imamla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

Valilikten yapılan açıklamada "İlimiz Şahinbey ilçesi İyinacar Camisinde bayram namazında yapılan vaazla ilgili sosyal medya ve basında yeralan haberler üzerine soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı. 

Gaziantep'te, 'Keşke savaşı kaybetseydik, Osmanlı'yı yeniden kurardık' şeklinde vaaz veren İyinacar Camii imamı Valilik tarafından açığa alındı.


Haber Merkezi
4.06.2019


Yorum yap

Diğer Haberler