Gaziantep’te sağlık camiasında yaşanlar şok etmeye devam ediyor

Gaziantep’te sağlık camiasında yaşanlar şok etmeye devam ediyor. İddialara göre 1979-2001 yılları arasında Gaziantep'te İl Sağlık Müdürlüğü yapan Diş Doktoru Yaşar Boyacıoğlu, geçtiğimiz günlerde İl Sağlık Müdürlüğü görevinden istifa eden ...
Gaziantep’te sağlık camiasında yaşanlar şok etmeye devam ediyor

Gaziantep’te sağlık camiasında yaşanlar şok etmeye devam ediyor. İddialara göre 1979-2001 yılları arasında Gaziantep'te İl Sağlık Müdürlüğü yapan Diş Doktoru Yaşar Boyacıoğlu, geçtiğimiz günlerde İl Sağlık Müdürlüğü görevinden istifa eden Doç. Dr. Abdülkadir Turgut'a kendisine randevu vermediği için kına göndermek istedi.

Gaziantep'e son yıllarda talihsiz bir şekilde ithal olarak tepeden inme bazı müdürler atanması sıkıntısı yaşanırken, kulislere yansıyan kına gönderme iddiası bomba etkisi yarattı.

İddiaya göre, 1979-2001 yılları arasında Gaziantep'te İl Sağlık Müdürlüğü yapan Diş Doktoru Yaşar Boyacıoğlu, kendisinden yıllar sonra Gaziantep'e atanan ithal bir sağlık müdürünü ziyaret etmek istedi. Hediye olarak da bir kilo kahve aldı. Boyacıoğlu Müdürlük tecrübelerini naçizane olarak anlatmak ve Gaziantep'in Sağlıktaki acil yapılması gereken görüşlerini paylaşmak istedi. Fakat bir türlü özel kalemi geçemedi ve bu ziyareti gerçekleştiremedi.

ÖZEL KALEMİ BİR TÜRLÜ GEÇEMEDİ

Bu olayı içine sindiremeyen Boyacıoğlu ziyaret etmek istediği müdüre aylar sonra görevden alınınca telefon açtı ve şu ifadeleri kullandı; "Müdür bey ben sizi eski bir müdür olarak ziyaret etmek istedim. Özel kaleminizi bir türlü geçemedim. O zaman bir Kahvenin kır yıl hatırı olur düşüncesiyle hediye olarak bir kilo kahve almıştım, şimdi göreviniz bitti. Kahve halen duruyor, bir de yüz gram kına aldım bunu size göndermek istiyorum lütfen adresinizi verir misin" dedi. Bunun üzerine görevden alınan ithal müdür özür dilediği ve Gaziantep'e ilk geldiğinde kendisini ziyaret edeceğini söylediği öğrenildi.

ARTIK YETER GAZİANTEP'İN İTHAL BÜROKRATLARIYLA BOŞA GEÇİRECEK ZAMANI KALMADI

Gaziantep Sağlık İl Sağlık Müdürlüğü şu an yine tıpkı Abdülkadir Turgut gibi ithal bir bürokrat olan Dr. Mehmet Emin Bindal tarafından vekaleten yürütülüyor. Önümüzdeki hafta içerisinde yerel siyasetin ve Milletvekillerinin toplantı yaparak ve bir isim konusunda uzlaşma sağlayıp Sağlık Bakanlığına İl Sağlık Müdürünün atanması için bir isim bildireceği öğrenildi. Bu atamada kriter olarak da, Gaziantep'i bilen sağlık sorunlarına hakim, deneyimli liyakat sahibi FETÖ'cü ve PKK'lı olmayan, birisinin atanması bekleniyor.

MÜDÜRLÜĞE KİMLER ADAY?

5 Ay önce Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğüne atama yapılmadan önce sağlıkla ilgili bazı gruplar siyasi bölge güç biziz sağlığı biz dizayn edeceğiz listeyi biz yapacağız kavgası verilirken Gaziantep'e tepeden inme ithal bir bürokrat atandı. Ömrü de 5 ay sürdü. Sebebine gelince Bir FETÖ orjinli STK Başkanının atama konusunda müdürü yanlış yönlendirerek hata yaptırdığı öğrenildi. Şuan il sağlık müdürlüğü için adı geçen isimler arasında daha önce Kilis Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Gaziantep'te de Tıbbi Başkanlık yapan Dr. Serdar Sarıfakı, Halk Sağlığı Müdürlüğü yapan Dr. Mustafa Tanrıverdi, bir dönem Gaziantep ve Kilis Sağlık Müdürlüğü yapan Dr. Yemliha Aksoy: isimleri ortada pazarlanmaya başlanıyor. Oysa bu isimlerden bazıları 5 ay önce grupçuluk yaptıkları için bir birleri aleyhine çalıştıkları için hiç birinin de atanamamış ve biç bir şekilde de görev verilmemiş olduğu öğrenildi. Bu kişilerin yine kendi aralarında çekişmeler yaptıkları dilden dile dolaşmaya başladığı bildirildi. Gaziantep’in sağlıkta bir gün dahi kaybedecek zamanı olmaz iken gizliden gizliye 3 milyonluk şehrin il sağlık müdürlüğü için kulis çalışmaları yapan ithal adaylar arasında Halen İl Sağlık Müdürlüğünde Daire Başkanı Müdür yardımcısı olan Dr. Davut Vecdi Ersöz ve Dr. Mehmet Emin Bindal'ın adının geçtiği öğrenildi.


Mehmet Demir
15.04.2018

Yorum yap

Diğer Haberler