Geçen ay en çok altın kazandırdı

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, finansal yatırım araçları reel getiri oranları Nisan ayı sonuçları değerlendirildi.
Geçen ay en çok altın kazandırdı

 Finansal yatırım araçları aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek getirinin külçe altında gerçekleştiği bildirildi.

En yüksek aylık reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %12,90, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %13,39 oranlarıyla külçe altında gerçekleşti.

Aylıkta altından sonra sırasıyla Amerikan Doları, Euro ve BIST 100 endeksi yatırımcısına kazandırırdı. Diğer taraftan mevduat faizi (brüt) ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) kaybettirdi.

Üç aylık değerlendirmede yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan yine altın olurken borsa yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu. Altı aylık değerlendirmeye göre de altın yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı. Aynı dönemde yine borsa en çok kaybettirdi. 

Yıllıkta şampiyon bu ay da altın

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü, açıklamada yıllık değerlendirmede de bulundu. Yıllık en yüksek reel getirinin külçe altında gerçekleştiği belirtildi. Diğer taraftan borsa, yıllıkta yatırımcısına tek kaybettiren yatırım aracı oldu. Bülten


Haber Merkezi
22.05.2020

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler