Gelecek Partisi 5 ilçede kongresini yaptı 

Gelecek Partisi Gaziantep İl Teşkilatı Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, Araban ve Nurdağı ilçelerinin 1.Olağan İlçe Kongrelerini yaptı.
Gelecek Partisi 5 ilçede kongresini yaptı 

Yapılan kongrelerde Şahinbey İlçe Başkanlığına  Yaşar Yapar, Şehitkamil İlçe Başkanlığına Hüseyin Özcan, Nizip İlçe Başkanlığına Mehmet Danaoğlu, Araban İlçe Başkanlığına  İshak Türk, Nurdağı İlçe Başkanlığına Mustafa Deveci, seçildi.

Gelecek Partisi Gaziantep İl Teşkilatı, 5 ilçede 1.Olağan İlçe Kongrelerini yaparak gövde gösterisi yaptı. Haftasonu Şahinbey, Şehitkamil, Araban, Nurdağı ve Nizip kongrelerini gerçekleştiren Gelecek Partisi il kongresine kilitlendi.

MAFYA VE ÇETELER ARTTI

Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkanı: Mustafa Mente, Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halk İlişkiler Başkanı Orhan Sucu, Gelecek Partisi Gaziantep Kurucu İl Başkanı Bekir Öztekin,’in katıldığı kongreler coşkulu ve şölen havasında yapıldı.  Kongrelerde konuşan Gelecek Partisi Gaziantep Kurucu İl Başkanı Bekir Öztekin hedefine Cumhur İttifakını aldı. Öztekin, Gaziantep’te ve Türkiye’de mafyaların ve çetelerin arttığının altını çizdi.

GELECEK PARTİSİ BİR İHTİYAÇTAN DOLAYI ORTAYA ÇIKMIŞTIR

Öztekin, Ak Parti’nin 2001 yılında 3Y ile yola çıktığını bunların Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasaklar olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Gelecek Partisi bir ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmıştır. Herkes hani adam mı var, nereye gidelim, alternatif yoktur diyorlar işte size adam gibi adam. İşte size parti. Biz Gelecek Partisi 2001’deki gibi ihtiyaçtan dolayı çıkmıştır. Rant hesabı yaparaktan ortaya çıkmış bir harekat değildir. Memleket zor durumda bizde kendimizi ortaya koyduk. Bizim kellemiz kıymetli değil. kellesi kıymetli onlalar devlete talip olmamalıdır.”

BİZ HUKUK DEVLETİ İSTİYORUZ

Öztekin, Gaziantep’te ve Türkiye’de mafyaların ve çetelerin arttığının altını çizdi. Öztekin, “Bugünlerde konuşmak çok zor ama biz konuşacağız. Hırsızlara, haksızlık yapanlara rağmen konuşacağız. Ülkede hak hukuk adalet kalmamış. Biz kanun devleti değil, hukuk devleti istiyoruz. Gelecek Partisi hakkın, hukukun yanında yer alacak her zaman. Ülkede çeteler, mafyalar boy boy  atıyor. Fırıl fırıl dönüyor. Biz zamanlar mevcut iktidar biz mafya ve çetelerle mücadele edeceğiz diyordu. Şimdi her yerde çete ve mafya üyeleri geziyor. Hukukun olmadığı yerde çark çakal, mafya ve çeteler gezer. Biz hukuk devleti istiyoruz” dedi.

YAŞAR YAPAR, “GELECEK HEPİMİZİN”

Şahinbey İlçesi 1. Olağan Kongrede Şahinbey ilçe Başkanı seçilen Yaşar Yapar da,  bu görevin kendisine verilmesini gururla karşıladığını ve bu kutsal davada en iyi şekilde görevini yerine getireceğini belirterek, “Ben kendime ve yola çıktığım dava arkadaşlarıma güveniyorum. “Ranta yolsuzluğa gruplaşmalara ve halka tepeden bakmayarak genel başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde bize verilen bu ulvi görevi en iyi şekilde yerine getireceğimize and içtik. Biz kişilere hakaret etmeden kişilerin onurunu incitmeden dedikodulara kulağınızı kapatarak ülkemizin geleceği için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

MEHMET TORUN


Haber Merkezi
13.09.2020

Yorum yap

Diğer Haberler