GERGİN BEKLEYİŞ

ŞAHİNBEY, ŞEHİTKAMİL VE OĞUZELİ KILIÇDAROĞLU’NU BEKLİYOR
GERGİN BEKLEYİŞ

CHP’nin ilçe belediye başkan adayları yine açıklanmadı.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 16 belediye başkan adayını açıklarken, Şahinbey, Şehitkâmil Oğuzeli ilçelerinin de aralarında bulunduğu bazı ilçeler yine açıklanmadı. İl Başkanı Melih Meriç, aday listesini dün Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na ilettiğini Kılıçdaroğlu’nun değerlendirme yapıp adayları bugün açıklayacağını söyledi.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un, Şahinbey, Şehitkamil Oğuzeli ilçelerinin de aralarında bulunduğu 50 civarında adayı açıklanması bekleniyordu Gaziantep için beklenen açıklama yine yapılmadı ve Gaziantep’te hayal kırıklığı yaşandı. Bunun üzerine PUSULA’ya açıklama yapan Melih Meriç, adayaların bugün kesin açıklanacağını Pazar günü ise aday tanıtım toplantısı yapılacağını ifade etti.

Şu ana kadar 918 belediye başkan adayını açıklayan CHP Genel Merkezi, Gaziantep’in metropol ilçelerinin adaylarını bir türlü açıklayamadı. Geçen aylarda Karkamış, Araban ve İslahiye belediye başkan adaylarını açıklayan, Büyükşehir’i de İyi Parti’ye bırakan CHP, Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli adaylarını bir türlü açıklayamadı. Genel merkezin bu tavrı parti içinde rahatsızlığa neden olurken, İl Başkanı Meriç, herhangi bir sıkıntının olmadığını söyledi.

PAZAR GÜNÜ TANITIM TOPLANTISI VAR

Melih Meriç, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, dün birebir görüştüm ve belirlediğimiz adayların isimlerini liste halinde kendinse sundum. Genel başkanımız gerekli incelemeyi yaptıktan sonra bugün adaylarımızı açıklayacaktır. Aday adayları ve partililer biliyorum sabırsızlanırlar ama bizde en iyi ve en doğru adaylarla çıkmak için uğraşıyoruz. Paniğe gerek yok. Zaten Pazar günü Ankara’da aday tanıtım toplantımız var. Adaylarımız burada kamuoyuna tanıtılacak” dedi.

LİSTE KILIÇDAROĞLU’NA SUNULDU

CHP’den edinilen bilgilere göre  Kılıçdaroğlu’na sunulan listede Şahinbey için Doktor Sezgin Dönmez, Şehitkamil için Avukat nesrin Tuncel ve Mehmet Coşkun Atalamış, Oğuzeli için de Ahmet Bozgeyik ve Ömer Oğuz isimleri bulunuyor. Kılıçdaroğlu bu isimler arasında belirleyeceği kişileri belediye başkan adayları olarak açıklayacak.

SÖNMZE KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

CHP’nin Şahinbey’de adayının kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Doktor Sezgin Sönmez olacağı öğrenildi.  Şu ana kadar Doktor Nöfer Küllük dışında aday adayının bulunmadığı Şahinbey’de sürpriz bir sisim ortaya çıktı. CHP Gaziantep İl Örgütü  Gaziantep kamuoyunun ve partililerin pek tanımadığı Doktor Sezgin Sönmez isminde karar kıldı. Listenin başına yazılan Sönmez, önceki günde Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi.  Daha önce siyasetle uğraşmayan ve Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı olarak yıllardır hizmet veren Sönmez’in isminin açıklanması ile birlikte hemen seçim çalışmalarının startını vereceği öğrenildi.

ŞEHİTKAMİL VE OĞUZELİ BELİRSİZ

Şahinbey’de Dr. Sezgin Sönmez’in adaylığına kesin gözüylebakılırken, Şehitkamil içinde iki isim ön plana çıkıyor. İddialara göre, Şehitkamil için listenin başına eski il başkanı Av. Nesrin Tuncel Ulutaş yazılırken, Eski İl Yöneticisi Mehmet Coşkun Atalamış da adaylar arasında yer aldı. Oğuzeli’nde de iki sim arasında git gelin yaşandığı öğrenildi. Oğuzeli için Ahmet Bozgeyik ismi ön plana çıkarken, Ömer Oğuz’un da adaylık için şansının yüksek olduğu konuşuluyor.

Mehmet Torun


Haber Merkezi
7.02.2019

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler