GHV İnal Aydınoğlu İlkokulundan Örnek Proje

Gaziantep, Şehitkamil Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu İlkokulu Anasınıfı-C şubesi öğrencileri, öğretmenleri Büşra Bay rehberliğinde yürüttüğü “Sevgini al gel, yorganda sana da yer var” sloganı ile örnek bir proje geliştirdi
GHV İnal Aydınoğlu  İlkokulundan Örnek Proje

Gaziantep, Şehitkamil Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu İlkokulu Anasınıfı-C şubesi öğrencileri, öğretmenleri Büşra Bay rehberliğinde yürüttüğü “Sevgini al gel, yorganda sana da yer var” sloganı ile örnek bir proje geliştirdi. 

“Gönülden Gönül’e, Kalpten Kalbe Sevgi Yorganı/ From Heart to Heart, School to School, Art Quilts” uluslararası e Twinning projesi duyguları sanat yoluyla ifade edebilmeyi, işbirliği yapmayı, estetik duygusunu arttırmayı hedeflemenin yanı sıra sevgi ve sorumluluk kavramlarını pekiştiriyor.
Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu İlkokulunun Anasınıfı-C şubesi öğrencileri, öğretmenleri Büşra Bay rehberliğinde yürüttüğü “Gönülden Gönüle, Kalpten Kalbe Sevgi Yorganı/From Heart to Heart, School to School, Art Quilts” uluslararası e Twinning projesi duyguları sanat yoluyla ifade edebilmeyi, işbirliği yapmayı, estetik duygusunu arttırmayı hedeflemenin yanı sıra sevgi ve sorumluluk kavramlarını pekiştiriyor.

“Sevgini al gel, yorganda sana da yer var”
Projeden bahseden Büşra Bay “Sevgini al gel, yorganda sana da yer var” sloganı ile yola çıkılan “SEVGİ YORGANI” projesi çocukların” sevgi” denince akıllarına gelenleri 20*20 cm kumaşlara resmettiği yurt içi ve yurt dışından 106 farklı okul, öğrenci ve öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Katılımcı 106 okuldan sevgiyle hazırlanan ürünler birleştirilerek Sevgi Yorganı oluşturuldu. Sevgi yorganının katılımcı her okulda sergilenebilmesi için 5 parçaya ayrıldı ve bir parçası Avrupa’ya diğer dört parçası Türkiye’de olmak üzere 5 farklı okula gönderildi’’ dedi.
Geliştirilen projede kendisine verilen desteklerden bahseden Bay’’ Okulumuza gelen Sevgi Yorganı projemizin her aşamasında desteklerini esirgemeyen Okul Müdürümüz Mehmet Şakir Uludağ’ın destekleriyle okulumuzda sergilendi. Sergilenen Sevgi Yorganında çocuklar yaptıkları sevgi temalı ürünleri görünce gözlerindeki mutluluk ve başarı görülmeye değerdi. Projenin son aşaması olarak Sanat Yorganının dijital ortamda birleştirilerek katalog, bez çanta, afiş gibi farklı sunumları planlıyoruz’’ diye konuştu.
MEHMET TORUN


Haber Merkezi
21.05.2019


Yorum yap

Diğer Haberler