Güle, güle Nevzat Kara...

Gaziantep'in spor dünyasında sevilen ismi olan Yeni İş Plastik sahibi İş Adamı Nevzat Kara, önceki gece halı sahada top oynarken aniden geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti
Güle, güle Nevzat Kara...

Spor ve İş Dünyası şokta... Gaziantep'in spor dünyasında sevilen ismi olan Yeni İş Plastik sahibi İş Adamı Nevzat Kara, önceki gece halı sahada top oynarken aniden geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

Teknik Direktör Nurullah Sağlam, antrenör Kürşad Daloğlu ve doktor arkadaşlarının da yer aldığı halı sahada maça gitti. Maçın ortalarında fenalaşan İş adamı Nevzat Kara, bir anda yere yığıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan müdahele saha içerisinde hemen yapıldı.

SAĞLAM VE DOKTORLARIN ÇABASI SONUÇ VERMEDİ

Saha içerisinde yere yığılan ve kalp krizi geçiren Nevzat Kara'ya halı sahada bulunan iki doktor ve kader arkadaşı teknik direktör Nurullah Sağlam, uzun uğraşlara rağmen sonuç alamadılar. Hemen hastaneye kaldırılan Kara, 25 Aralık devlet hastanesinde doktorların uzun uğraşlarına rağmen hayata döndürülemedi. Kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Nevzat Kara, başta ailesi olmak üzere tüm spor camiasını yasa boğdu.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Önceki akşam geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Nevzat Kara, Bahaddin Nakıboğlu camisinde kılınan öğle namazının ardından gözyaşyarı arasında uğurlandı. Milletvekili Nejat Koçer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Yöneticileri Murat Güneri, Settar Konukoğlu ve Yusuf Demsoy, TÜFAD Başkanı İsmet Savcılıoğlu, kader arkadaşı teknik direktör Nurullah Sağlam ve bir çok spor adamı ve antrenörlerin yanı  sıra Gazişehirli taraftarlar Kara'yı son yolculuğunda yalnız bırakmadılar.

AİLESİ AYAKTA DURMAKTA ZORLUK ÇEKTİ

Ani kalp krizi sonrası hayatını kayberen Kara, spor camiasını üzerken ailesi ayakta durmakta güçlük çekti. Yakınlarının destekleriyle ayakta durmaya çalışan aile babalarını toprağa vermenin büyük üzüntüsünü yaşıyor.

SAĞLAM GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Kader arkadaşlığı yaptığı ve önceki gece halı sahada son kez bir arada olan teknik direktör Nurullah Sağlam'da gözyaşları tutamadı. Gözleri önünde arkadaşını kaybeden Sağlam, oldukça bitkin gözükürken zaman, zaman göz yaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

GAZİŞEHİR BAYRAĞI SERİLDİ

Nevzat Kara, koyu bir Gazişehir sevdalısıydı. Tabutunun başına geçtiğimiz sezondan bu yana içerde ve dışarda Gazişehir Gaziantep'i hiç bir maçında yalnız bırakmayan Nevzat Kara'nın tabunu başına takımın bayrağı konurken güller serildi. Son olarak Sivas maçına giden Kara, vefatından 6-7 saat önce sosyal medya hesabından kulüp başkanı Adil Sani Konukoğlu'ndan helallik istemesi dikkat çekti. Gaziantep Pusula Gazetesi olarak hayatını kaybeden Nevzat Kara'ya Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve spor dünyasına baş sağlığı diliyoruz. Eyup Özkan 

 

 

 

 


Haber Merkezi
6.09.2019


Yorum yap

Diğer Haberler