GÜR FARKI!!

Türkiye’nin sondan ikinci Hukuk Fakültesi’nin Dekanı Ali Gür çıktı…
GÜR FARKI!!

Gaziantep Üniversitesi’nin kan kaybı ile ilgili önemli bir gerçek daha ortaya çıktı.  54 üniversite arasında 53. sırada yer alan GAÜN Hukuk Fakültesi’nin dekanlığını Ali Gür yapıyor. Rektör olduktan sonra Hukuk Fakültesi’ne de dekan olan Gür, bu önemli fakülteyi Türkiye’de sondan 2. yaptı.

Ali Gür’ün Gaziantep Üniversitesi rektörlüğüne atanmasının ardından üniversitede başlayan kaos sürüyor. Her geçen gün güç kaybeden, önemli akademisyenlerin kaçmasına mani olamayan ve keyfi ihraçlarla haber olan Gaziantep Üniversitesi, son olarak bir yılda üniversiteler arasında istatistiki verilere göre de en gerilere gitmeye başladı.

 

54 üniversite arasında 53. sırada

Türkiye Barolar Birliği, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en iyi hukuk fakültelerini belirlemek için geniş kapsamlı bir araştırma yapmıştı. YÖK’ün onay verdiği ve şom şeklini birlikte oluşturdukları araştırmada, Türkiye’de bulunan 54 Hukuk Fakültesi arasında Gaziantep Üniversitesi 53. sırada yer aldı. Sadece 39 puan toplayıp Amerikan Girne Üniversitesi’ne geride bırakmayı başaran Gaziantep Üniversitesi’nin içinde bulunduğu durum büyük ses getirdi. GaÜN Hukuk Fakültesi, Erzincan, Afyon, Diyarbakır gibi Gaziantep’in çok gerisinde olan illerin bile gerisinde kaldı.

 

Dekanlığını Gür yapıyor

Hukuk Fakülteleri arasında dibe demir atan Gaziantep Üniversitesi’nde, fakülte dekanının kim olduğu belli oldu. GAÜN Rektörü Ali Gür’ün, aynı zamanda GAÜN Hukuk Fakültesi Dekanlığı da yaptığı ortaya çıktı. Kendi dekanlık yaptığı bölümü Türkiye’nin sondan ikinci fakültesi yapan Gür, tepkileri bir kez daha üzerine çekti. Ali Gür’ün, rektör olduktan sonra Hukuk Fakültesi Dekanı olduğu öğrenilirken, geride kalan eğitim döneminin fakültede çok sıkıntılı geçtiği ve öğrencilerin huzursuz oldukları iddia edildi.

 

Dekanlıkları vekaleten yürütüyor

Hukuk Fakültesi dekanlığını vekaleten yürüten Ali Gür’ün, Gaziantep Üniversitesi’nde bir kaç bölümde daha dekanlık yaptığı da öğrenildi. Gür’ün, Eğitim Fakültesi, İslahiye İİBF ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nin de dekanlığını yaptığı öğrenildi. 


Tekin Albayram
20.07.2017

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler