Gurur günü!

15 Temmuz Destanı’nın 1. yıldönümü Gaziantep’te de coşkuyla kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen mahşeri kalabalık, 1 günlük demokrasi nöbeti tuttu. Renkli görüntülerin oluştuğu geceye, Gaziantep’in her kesiminden vatandaşlar büyük...
Gurur günü!

15 Temmuz Destanı’nın 1. yıldönümü Gaziantep’te de coşkuyla kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen mahşeri kalabalık, 1 günlük demokrasi nöbeti tuttu. Renkli görüntülerin oluştuğu geceye, Gaziantep’in her kesiminden vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminin birinci yılında, Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldi. Binlerce vatandaşın bir araya geldiği gece hem duygulu, hem de coşkulu anlara sahne oldu.

Pilav, ayran, çeşitli ikramların yapıldığı ve sanatçı Orhan Hakalmaz’ın da katıldığı sabaha kadar süren etkinliklere, Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Bölge Adliye Başsavcısı Mustafa Yalçın, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çakal, İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Şehitlerin yoklaması yapıldı

 

Akşam namazının kılınmasının ardından şehitler için Kuran’ı Kerim okunup dua edildi. Tasavvuf musikisi dinletisinin yapıldığı alanda mehteran gösterisi sunuldu. Saygı duruşunun yapıldığı ve İstiklal Marşı’nın okunduğu alanda 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olanların isimleri okunarak yoklama yapıldı. 15 Temmuz şehit ve gazi yakınlarına günün anısına hediye takdim edildiği etkinlikte daha sonra  meydanları dolduranlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki konuşmasını dev ekrandan takip etti.

 

Milletimiz dimdik durdu

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, etkinlikteki konuşmasında, milletin darbe girişimine kahramanca karşı durduğunu söyledi. Çok darbeler yaşadıklarını anlatan Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu memleket başbakanlar astı. Her 10 yılda bir darbe. Bu darbe milletin kaderi miydi? Ama 15 Temmuz kadar hainini görmedik. Kendi içimizden çıkan, din kisvesiyle, kutsallarıyla, milletin milli ve manevi duygularını yöneterek, milletin verdiği kurbanlarıyla, sadakalarıyla, zekatlarıyla altın nesil çıkanların 40 yıl sonra hain bir nesle dönüştüğünü gördük.” 


Talip Öztürk
16.07.2017

Yorum yap

Diğer Haberler