Hakemler gelişim çalışmalarını evinde sürdürüyor

Merkez Hakem Kurulu Covid-19 Pandemisi ve futbola verilen ara nedeniyle Hakem Gelişim Programlarında bazı değişikliklere gitti.
Hakemler gelişim çalışmalarını evinde sürdürüyor

Bu bağlamda hakemlerimiz hem eğitim hem de fiziksel gelişim alanında çalışmalarına evlerinden devam ediyorlar. Uzaktan eğitim ve e-öğrenme çalışmaları kapsamında, Turkcell iş birliği ile Akademim adlı e-Öğrenme Platformu MHK gereksinimlerine göre uyarlandı ve tüm Üst Klasman Hakem, Yardımcı Hakem ve Gözlemcilere gönderilen Videotest ile çalışmalara başlandı. Bu çalışmalar futbola verilen ara devam ettiği sürece haftalık olarak devam edecek.

PROGRAM ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLÜYOR

Bu süreçte hakemlerimizin hem fiziksel durumlarını korumak, hem antrenmanlarına devam edebilmelerini sağlamak ve hem de bu süreçte nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatabilmek amacıyla, MHK Hakem Fiziksel Gelişim ekibi tarafından hazırlanan özel antrenman ve beslenme programları tüm klasmanlardaki hakemlere gönderildi. Bu programlar hakemlerimizin evlerinde uygulayabilecekleri şekilde dizayn edildi ve videolarla desteklendi. Antrenmanların takibi ise mobil bir program üzerinden yürütülüyor. Ayrıca Merkez Hakem Kurulu'nun tüm Hakem Gelişimini (Eğitim, Fiziksel Gelişim, Mental Gelişim, vb.) bir araya toplayacak detaylı bir Mobil Uygulama üzerindeki çalışmaları da devam etmekte olduğu belirtildi. Eyup Özkan


Haber Merkezi
6.04.2020


Yorum yap

Diğer Haberler