Halk iktidara gelecek

1 Nisan sabahı tüm sorunların çözümleneceğini belirten Doğan, Türkiye’de çok şey değişecek, Halk İktidara gelecek diye konuştu
Halk iktidara gelecek

 

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, Mevlana Mahallesinde vatandaşlara seslendi. Gaziantep’in sorunlarını dile getiren Doğan, 1 Nisan sabahı tüm sorunların çözümleneceğini belirtti. Doğan, “1 Nisan sabahı Türkiye’de çok şey değişecek, Halk İktidara gelecek” diye konuştu.

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarını sürdürüyor .Kent genelinde gerçekleştirdiği ziyaretler ve halk toplantıları ile geniş kitleleri etrafında toplayan Doğan, geçtiğimiz gün Mevlana Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle sakinleri tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Doğan, vatandaşlara hitap etti. Doğan, “İmarsız mahallelerimiz ne yazık ki aradan geçen 15 yılda yeterince hizmet almadılar. Sizlerin yaşadığı bu yerlerin daha fazla hizmet alması, çocuklarımızın, kadınlarımızın daha sağlıklı ortamlarda yaşamaları gerekiyor.  Sizler bu kentin evlatlarısınız, yaşadığınız yoksulluğu, işsizliği sevmiyorum. Sizlerin olumsuz koşullarda yaşamlarınızı sürdürmenize tahammül edemiyorum. Sizlerin çağırısı üzerine Gaziantep’e geldim.”

“GÖNÜLLERDEN SİLEMEZSİNİZ”

Gaziantep başta olmak üzere pek çok ilde yaptığı hizmetlerle bilindiğini ifade eden Doğan, “Büyükşehir Belediye Başkanlığımız döneminde yalnızca Gaziantep’e değil, çevre iller başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok iline hizmet yaptık. Bazı insanlar bizim ismimizden rahatsız oldular. İsmimi sile sile bitiremediler. Ancak gönüllere kazınmış olan bir ismi silemezsiniz.” 

“GAZİANTEPLİ VATANDAŞIN GÜNAHI NEDİR?” 

Suriyeli Mültecilerin durumuna değinen Doğan, “Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığım görüşmede Suriye’ye girilmemesi konusunda uyarıda bulundum. Ancak yaptığım uyarı dikkate alınmadı ve bugün 4 milyonun üzerinde Suriyeli Türkiye’de yaşıyor. Gaziantep’te ise 400 binin üzerinde Suriyeli ikamet ediyor.  Allah kimseyi vatanından ayırmasın ancak bu insanların durumlarının belirlenmesi gerekiyor. Gaziantepli vatandaşların ekmeği her geçen gün biraz daha küçülüyor. Sayın Cumhurbaşkanı Suriyeli Mülteciler için 42 milyar dolar harcandığını açıkladı. Gaziantep’te işten çıkartılan, ekmeği küçülen, saatlere çalışıp kıt kanaat geçinen Gazianteplinin günahı nedir? Günahımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak mı? İnşallah 1 Nisan sabahı benim vatandaşım nasıl vergi ödüyorsa, Suriyeli kardeşlerimiz de aynı yükümlülükleri yerine getirecekler.”

“TÜRKİYE’DE ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK” 

Vatandaşlardan destek sözü isteyen Doğan, “Seçimlere kısa bir süre kaldı, kalan sürede her biriniz birer Celal Doğan olmalısınız. Geri kalan süreçte ev ev, mahalle mahalle dolaşarak insanlarla görüşmelisiniz. Türkiye’de değişimlerin yaşanması için bu elinizdeki son şansınız. Elinizdeki imkanı doğru kullanırsanız 1 Nisan sabahı Türkiye’de çok şey değişecek, Halk İktidara gelecek” diye konuştu. Bülten


Haber Merkezi
12.03.2019


Yorum yap

Diğer Haberler