HALKIN ÜNİVERSİTESİ

 

 

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ:

ENES GÖĞER: Adanalıyım ve Tıp Fakültesi’nde öğrenciyim. Açıkçası tercih döneminde Sanko Üniversitesi’ni duymamıştım, bu nedenle de burayı düşünmemiştim. İstanbul’a gitmek istedim. Ama babam Sanko’yu biliyormuş. Buranın İmkânlarının İstanbul’dan çok daha iyi olduğunu Sanko yaparsa iyi yapacağını söylüyordu. Hem memleketime yakın olacaktım.

 

Kentle Sanko Üniversitesi arasındaki bağ nasıl?

Bu soruyu sorduğunuzda aklıma gelen ilk şey şehirle bütünleşmektir. Geçenlerde gece ders çalıyordum. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Sınav’ın adını internete yazdım ve onunla ilgili bir röportaj karşıma çıktı. Böyle bir hocanın olduğu üniversite zaten şehirle bütünleşmiştir.

 

FATMA NUR HATİPOĞLU: Beslenme ve Diyetisyen Bölümü Öğrencisiyim.  Adanalıyım ama burada doğdum. Babam devlet hastanesinde doktor. Sanko zaten Türkiye’de bilinen en büyük holdinglerden biri. Akademik başarı olsun, hocalarımız olsun hepsi çok iyi ve ben akademik kariyer düşünüyorum. Bana yardım edeceklerini düşündüğüm için Sanko Üniversitesi’ni seçtim. Zaten hocalarımız annemiz, babamız, ağabeyimiz, teyzemiz gibi. Normalde diğer devlet üniversitelerinde hocalara soru sormak bile çok zormuş. Burada öyle birşey yok. İstediğimiz gibi soruyor, sıkıntılarımızı paylaşıyoruz. Onlarda en iyi şekilde yardımcı oluyor. Seviyorum burayı.

 

YUNUS MERT KURT: Fizyoterapi öğrencisiyim. Gaziantepliyim. Hindistan’a gitmek, yazılım mühendisliği eğitimi almak istiyordum. Tercih döneminde, ‘Sanko Üniversitesi açılacak, orada istediğini yaparsın, sağlık bölümleri var’ dediler. Cazip geldi. Sanko Holding’in büyüklüğünü ve kurumsal kimliğini biliyordum. Üniversitelerinin de çok kurumsal olabileceğini düşündüm ve burayı tercih ettim. Burada hiçbir bir sıkıntı yok. Üniversitemiz tam da istediğim gibi, şehir merkezinde.


    Mehmet Torun
    9.06.2015


    Yorum yap

    Diğer Haberler