HASTA EDEN HASTANE

Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki şikayetler dinmek bilmiyor. Hastanenin yoğunluğundan ve ilgisizliğinden şikayetçi olan hastalar ...
HASTA EDEN HASTANE

Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki şikayetler dinmek bilmiyor. Hastanenin yoğunluğundan ve ilgisizliğinden şikayetçi olan hastalar  “Hastaneye tedavi olmak için mi geliyoruz, hasta olmak için mi anlamadık” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar. Yetkilileri göreve davet vatandaşlar, esas hastalığın bu hastaneden çıktığını savunuyor.

Son birkaç yıldır skandallarla gündeme gelen Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dertler bitmiyor. Çürümüş kolonlar, pas tutmuş banyolar, moloz alanına dönen hastane bahçesi, açıkta duran atıklar ve mikrop yuvasına dönen tuvaletler... Burası kaderine terk edilmiş Türkiye'nin 6. büyük hastanesi olan ve günlük yaklaşık 10 bin hastanın tedavi gördüğü Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

 

VATANDAŞ MECBURİYETTEN GİDİYOR

Vatandaşlar artık Dr. Ersin Arslan Hastanesi’ne gitmek  istemiyor. Acil servisinde ve polikliniklerinde yaşanan yoğunluğa birde eksik cihaz sorunu eklenince işler içinden çıkılmaz hal alıyor.  Öte yandan Yüzlerce hastanın muayene için sıra beklediği poliklinik servisinin havalandırma sisteminin tam çalışmaması k. Koridorlarda bulunan inşaat malzemeleri, gelişi güzel yığılmış tıbbi cihazlar ve tuvaletlerin önüne bırakılan yatak çarşafları ilk bakışta dikkat çekiyor.

 

ÇALIŞMAYAN CİHAZ ÇALIŞANDAN FAZLA

Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde birçok asansör çalışmıyor. Vatandaşlar yoğunluktan, doktorlardan ve hastane personelinin ilgisizliğinden şikayetçi. Hastanede kullanılan bir çok cihazın çalışır durumda olmaması, ameliyathanelerin hijyen olmayışı, hasta odalarındaki hasta yataklarının miladını doldurmuş olmasına rağmen hala kullanılması vatandaşı çileden çıkarıyor.

 

YÖNETİM DUYARSIZ

Yaşanan sorunlardan dolayı her gün vatandaş ile hastane yönetimi karşı karşıya geliyor. Tüm şikayetlere duyarsız kalan hastane yönetimi mazeret olarak hastanenin taşınmasını gösteriyor. Yeni hastane binası yapılamadığı için fiziki şartları giderek kötüleşen hastanede, hizmet kalitesi de giderek düşüyor. Türkiye'nin 6. büyük hastanesi olan ve günlük yaklaşık 10 bin hastanın tedavi gördüğü 60 yıllık tarihi Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçen günlerde yıkım işlemi başlamış. Yıkım işlemiyle beraber sorunlarda boy göstermeye başladı.

 

İNŞAAT ALANINDA SAĞLIK HİZMETİ

Tozun, toprağın içinde hizmet veremeye çalışan hastane yönetimine tepkiler günden güne artıyor. Bir çok cihazın eskidiği, hasta yataklarının miladını tamamladığını kaydeden hasta ve hasta yakınları hasta yönetimini ilgisiz kalmakla suçluyor.


Mehmet Torun
11.09.2017

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler