Hatipoğlu sahaya indi

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu, Gaziantep’te esnaf ve vatandaşları ziyaret etti
Hatipoğlu sahaya indi

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü  Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu, Gaziantep’te esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Gaziler Caddesi, Elmacı Pazarı, Zincirli Bedesten ve Bakırcılar Çarşısı esnafını ziyaret eden Hatipoğlu’na esnaf ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Burada esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Hatipoğlu vatandaşların fotoğraf çektirme isteğini de geri çevirmedi.

Halkın ve esnafın nabzını tutmak ve beklentilerini görmek amacıyla ziyaretlere başladığını ifade eden Rektör Hatipoğlu esnaftan alışveriş yaparak esnafın sıkıntı ve taleplerini dinledi. Türkiye’nin birlik ve beraberlik içerisinde her türlü sıkıntının üzerinden gelebilecek güçte olduğunu ifade eden Hatipoğlu, millet olarak en büyük güçlerinin ise inançları olduğunu belirtti.

HATİPOĞLU HAKLA İÇ İÇE

Ziyarette Rektör Hatipoğlu’nun esnafla olan sıcak diyalogu renkli görüntülere sahne oldu. Ziyaret sırasında bazı esnafın ısrarı üzerine ikramlarını kabul eden Hatipoğlu, bu arada halkla da sohbet etti. Hatipoğlu, “bu millet tarih boyunca yaşadığı her türlü sıkıntıyı Allah’a olan inancı sayesinde atlatmıştır. Biz millet olarak gücümüzü inancımızdan alıyoruz. Çünkü yüce Rabbimizin bize kaldırmayacağımız bir yükü vermeyeceğini biliyoruz. Bu nedenle yaşayacağımız her türlü sıkıntıya karşı kalbimiz ferahtır. Çünkü Allah bize yeter” dedi.

EKSİKLER GİDERİLDİ

Vatandaşlara Gaziantep’te olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Hatipoğlu, “ Üniversiteler; insan sermayesini eğitmenin yanı sıra, istihdam ve harcamaları ile bölge ekonomisine katkıda bulunan öğretim yapan ve bilgi üreten merkezlerdir. Gelişen sanayinin gözde merkezi olan Gazi şehirdeki üniversitemiz bölge esnafına ve ekonomiye canlılık getirerek katkıda bulunacaktır. Üniversitemizin kapıları Gaziantep’e açıktır. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde gelip yaptığımız hizmetleri görebilir. Yeni eğitim dönemi için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. İnşallah en kısa sürede Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin tüm eksikliklerini giderip eğitime başlayacağız. Bu üniversite bu kentin insanlarının, sanayicisinin ve gençlerinin hizmetinde olacak, beraber çok güzel işler yapacağız.” İfadelerini kullandı.

MEHMET TORUN


Haber Merkezi
24.06.2019


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler