Havaş, Ukrayna Havayolları ile iş birliğini yeniledi

- Havaş, Ukrayna Havayolları ile uzun soluklu iş birliğini 2021 yılına kadar yeniledi
Havaş, Ukrayna Havayolları ile iş birliğini yeniledi

Havaş, Ukrayna Havayolları ile yer hizmetleri anlaşmasını 2021’e kadar yenileme kararı aldı.

Havaş'tan yapılan açıklamaya göre, yer hizmetleri sektörünün önemli oyuncularından Havaş, Ukrayna Havayolları ile uzun soluklu iş birliğini gerçekleşen anlaşmayla 2021'e kadar yeniledi.

Yurt içinde yer hizmetleri sektöründe faaliyette bulunan ve uluslararası alanda Türkiye'nin küresel markası olarak adından söz ettiren Havaş, Ukrayna Havayolları ile yer hizmetleri anlaşmasını 2021’e kadar yenileme kararı aldı.

Anlaşma ile Havaş, 2004 yılından beri tam kapsamlı yer hizmetleri sağladığı Ukrayna Havayolları'nın, İstanbul ve Ankara'ya gerçekleştirdiği tarifeli karşılıklı seferleri ile Antalya, Dalaman, Bodrum'a düzenlediği charter uçuşlarındaki yer hizmetleri operasyonlarını üstlenmeye devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, hizmet ağlarında bulunan havayolu şirketlerinden Ukrayna Havayolları ile iş birliklerinin yaklaşık 14 yıldır devam ettiğini anımsatarak, "İmzaladığımız anlaşmayla 2021'e kadar hizmet süremizi yeniledik ve iş birliğimizi ara vermeden sürdüreceğiz. Bu yıl sektörde 85'inci yılımız ve dünyanın en zor sektörlerinden birinde değerli bir insan kaynağı ve birikime sahibiz. Buna rağmen gelişimimizi durdurmadan sürekli ve büyük bir hızla değişen-dönüşen havacılık sektörünün dinamiklerine adapte olarak, teknoloji yatırımlarımız ve inovasyonla ilerliyoruz. Kurduğumuz uzun soluklu iş birlikleri ve memnuniyet de başarımızın bir göstergesi olarak bizi gururlandırıyor. Bu doğrultuda Ukrayna Havayolları ile devam eden iş birliğimizden memnuniyet duyduk." değerlendirmesinde bulundu.

Havaş geçen yıl, Ukrayna Havayolları’nın düzenlediği 2 bin 836 uçuşunda yer hizmetleri sundu. Ukrayna Havayolları uçuşlarında, yolcu ve bagaj işlemleri, ramp, uçak temizlik, yük kontrolü ve haberleşme, kargo, uçuş operasyon, ulaşım, temsil ve gözetim gibi tam kapsamlı yer hizmetleri Havaş tarafından sağlanıyor.

Havaş'ın ayrıca,Ukrayna Havayolları ile Riga Havalimanı’nda da Kiev – Riga seferleri için hizmet anlaşması bulunuyor.


Haber Merkezi
7.03.2018

Yorum yap

Diğer Haberler