Hayır yarışı

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan “100.Yılda 100 Hayırsever” kampanyasında bir günde 3 destek geldi.
Hayır yarışı

 Kentin hayırsever iş insanlarından Altunkaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya 32 derslikli okul, Sanat Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Özdağlı 8 derslikli anaokul, Gönüllü Hizmet Vakfı da 32 derslikli Güzel Sanatlar Lisesi için Valilikle protokol imzalandı. Vali Davut Gül, hayırseverlere teşekkür ederek,” Yüzüncü yılda yüz hayırsever kampanyamız finale yaklaşıyor” dedi.

Gaziantep Valiliğinin koordinesinde başlatılan, “100.Yılda 100 Hayırsever” kampanyasının son günlerinde hayırsever aileler tarafından kampanyaya destekler tüm hızıyla sürüyor. Dün kampanya kapsamında 3 ayrı protokol imzalandı. Protokoller kapsamında kente yeni 2 tane 32 derslikli okul 1 de anaokulu yaptırılacak.
Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yıl dönümünde 100 eserin Gaziantep’e kazandırılması amacıyla başlatılan ve Gaziantep Valiliği koordinesinde devam eden, “100.Yılda 100 Hayırsever” kampanyası çerçevesinde, Gaziantep’in hayırsever aileleri gönül birliği ile şehrin eğitimine ve geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor.

ALTUNKAYA, BABASI İÇİN 32 DERSLİKLİ OKUL YAPTIRACAK

Hayırsever Mahsum Altunkaya tarafından, Şehitkâmil İlçesi Beykent Mahallesine inşa edilecek 32 derslikli okul yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. Valilikte düzenlenen törene Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Hayırsever Mahsum Altunkaya katıldı. Protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, “Gaziantep’e geldiğimde uluslararası İmam Hatipler içerisinde parmakla gösterilecek bir cami inşaatı devam ediyordu. Çok şükür ilk o bitti. Hizmete girdiğinde Gaziantep’in, herkesin çok güzel bir camii olmuş dedikleri bir eser. Gaziantep’in kurtuluşunun 100. Yılında, 100 hayırsever arıyorduk. Elinizi burada da taşın altına koydunuz. Hem size hem ailenize teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi. Altunkaya şirketler Grubu Yönetişm Kurulu Başkanı hayırsever Mahsum Altunkaya ise, “Yaklaşık 30 yıldır Gaziantep’te yaşıyoruz. Bu şehirde elimizden geldiği kadarıyla, imkanlar çerçevesinde hem eğitim, sosyal yardımlaşma anlamında devletimizin yanında yer alarak, ihtiyaç sahiplerine ailemiz olarak bugüne kadar destek olduk. Rahmetli babamız adına bir okul yapımı için bugün buradayız. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

ÖZDAĞLI’DAN ANAOKULU

Sanat ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Özdağlı da kente yeni bir anaokulu kazandıracak. Özdağlı Valilikte düzenlenen protokol imza törende yaptığı konuşmada kente hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Gaziantep için her zaman ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını aktaran Özdağlı, imzalanan protokolün, vatana ve millete hayırlı uğurlu olmasını diledi.

HAYIRSEVER TARAFINDAN ANAOKULU YAPTIRILACAK

Gaziantep Modeli ile başlatılan ve şehirle bütünleşen eğitim seferberliğine destekler tüm hızıyla devam ediyor. Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, hayırseverler ve ilgili kurumlar iş birliğinde eğitim alanında 100. Yılda 100 Hayırsever Projesi ile protokoller imzalanıyor. Bu kapsamda Hayırsever Aynur Özdağlı ile Kadir Özdağlı tarafından Sanat Ambalaj olarak Şahinbey İlçesi Yamaçtepe Mahallesine 8 derslikli Anaokulu yapımı için protokol imza töreni düzenlendi.

ÖZDAĞLI AİLESİ PROTOKOLE KATILDI

Törene Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Hayırsever Özgür Özdağlı, Aynur Özdağlı, Kadir Özdağlı, Emrah Özdağlı ve Mehmet Özdağlı katıldı. Törende konuşan Vali Davut Gül şunları aktardı: “Hayırsever Özdağlı Ailesi, ‘100. Yılda 100 Hayırsever’ kampanyamıza destekler verdiler. Bu okulda yetişen çocuklarında sizler gibi vatanına, milletine bağlı hayır hasenat bilen kişiler olmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

HAYIRSEVER AİLEYE TEŞEKKÜR BELGELERİ VERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de desteklerinden dolayı hayırsever aileye teşekkür ederek, protokolün hayırlı olmasını diledi. Hayırsever Özdağlı Ailesi ise imzalanan protokolün, vatana ve millete hayırlı uğurlu olmasını diledi. Konuşmaların ardından imzalar atılarak, Vali Davut Gül tarafından hayırsever aileye teşekkür belgeleri verildi.

HEP HAYALİNİ KURUYORDUK

Kampanyaya bir destek de Gönüllü Hizmet Vakfı Başkanı Hayırsever İnal Aydınoğlu verdi. Vakıf tarafından Şehitkamil İlçesi Özgürlük Mahallesine 32 derslikli Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi yaptırılacak. Vali Davut Gül, burada yaptığı konuşmada, Gönüllü Hizmet Vakfı’nın ve İnal Aydınoğlu’nun Gaziantep’in her köşesinde eserleri olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti. Gül, “Bu okulun Gaziantep için ne ifade ettiğini çok iyi biliyoruz. Bu okulu bir an önce açacağız ve açılışa Gönüllü Hizmet Vakfı ile tüm Aydınoğlu Ailesini bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Hayırsever Can Aydınoğlu şunları aktardı: “Biz de uzun süredir Güzel Sanatlar Lisesi’nin hayalini kuruyorduk ailece, özellikle de babamız İnal Bey. Bu okulun, sizlerle birlikte Gaziantep’te gerçekleşmesi bize çok büyük mutluluk verdi. Bizlere bu imkânı verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz.” Can Aydınoğlu, Gönüllü Hizmet Vakfı olarak bu okula her türlü destek vereceklerini belirterek, “Türkiye’nin en iyi Güzel Sanatlar Lisesi olması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz.” dedi

Onur Aydınoğlu ise, Aydınoğlu ailesi olarak sosyal bilimler, fen bilimleri ve güzel sanatların birlikte işlediği bir eğitim sistemi hep hayal ettiklerini söyledi. Onur Aydınoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Sanat’a çok önem veren bir aile olduğumuz için, babamın da uzun süredir hayata geçirmek istediği bir proje idi. Babam bu projeyi müjdeli haber verircesine bizlere anlattı. Okulun açılışını dört gözle bekliyoruz. Bizlerde açılışta bizzat bulunacağız.” temennisinde bulunuldu.


Mehmet Torun
29.11.2021

Yorum yap

Diğer Haberler