Hekime şiddet olayı bitmiyor!

Gaziantep'te aile sağlığı merkezinde görevli doktor, kendisini darbettiği öne sürülen hasta hakkında şikayetçi oldu
Hekime şiddet  olayı bitmiyor!

Gaziantep'te aile sağlığı merkezinde görevli doktor, kendisini darbettiği öne sürülen hasta hakkında şikayetçi oldu. İddiaya göre, Nüket Ersoy Alevli Aile Sağlığı Merkezi'ne gelen A.İ, aile hekimi Talat Bayram ile istediği ilacı yazması konusunda tartıştı. Doktora sözlü saldırıda bulunan zanlı, masadaki su bardağını fırlatarak yumruk attı.

Yüzüne aldığı darbelerle yaralanan Bayram, 112 Acil Sağlık ekiplerince götürüldüğü 25 Aralık Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.  Bayram, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 gün iş görmez raporu aldığını söyledi.

Sağlıkta şiddetin son bulmasını isteyen Bayram, olayı şöyle anlattı: "İstediği ilaçla dosyasındaki ilaç arasında uyumsuzluk vardı. Benim hastam olmadığı için kimliğini istedim. Kimliğini almaya giderken bana ağır küfürler etti. Tekrar geldiğinde kimliğini kontrol ettim, evet kimlik doğru. Ben de 'Tamam, ilacını yazayım.' dedim. O sırada su bardağını bana fırlattı, bir de yumruk attı bana. Şu an hala başım dönüyor ve bir müddet hastanede müşahede altında olacağım." Bayram, avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu sözlerine ekledi.  Polis ekipleri, olay sonrası kaçan A.İ'yi yakalamak için çalışma başlattı.

Aile hekimi olarak görev yapan Nüket Ersoy Alevli asm Doktorlarından M.Talat BAYRAM 09.08.2019 tarihinde (bugün) Kendi hastası olmamasına rağmen bir hastanın, şeker cihazı istemesi üzerine, hastadan kimlik beyanı rica edilmiş, kimlik beyan etmeyen hasta ilaçlarının yazılmasını istemiş. Doktor bey tamam yazayım demiş, Fakat hastane sayfasında çıkan prostat tansiyon ve diğer ilaçların sorduğunda hasta bunlar bana ait değil Siz bunları niye bana yazmak istiyorsunuz dediğinde. doktor o zaman kimlik getirin, kimlik beyanınıza göre ilaç yazayım deyince hasta öfkelenmiş ve doktora saldırmıştır.

HASTA, AİLE HEKİMİNE SALDIRDI!

Emek Mahallesi'nde bulunan Nükhet Ersoy Alevli Aile Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Mustafa Talat Bayram, bir hasta tarafından darp edildi. Kendi aile hekimi olmamasına rağmen kullandığı ilaçların dışında ilaçları Dr. Bayram'a yazması konusunda ısrar eden hasta, olumsuz yanıt alınca doktoru yumrukladı. Darp edilen doktor 25 Aralık Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

 


Mehmet Torun
9.08.2019


Yorum yap

Diğer Haberler