HEP İLK, HEP TEK

HEP İLK, HEP TEK

Siyasi hayatı İLKLERLE dolu olan Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı belediye başkanı arasında TEK kadın aday unvanına da sahip oldu. Ak Parti, yeni dönemde belediye başkanlarında yüzde 70’e yakın değişim yapsa da, Gaziantep’te Fatma Şahin’le devam kararı aldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ak Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Şahin, yeni dönemde de partisinin adayı oldu.

 

İLKLERİN BAŞKANI

 

Fatma Şahin, 2002 yılında Gaziantep Milletvekili seçildikten sonra, siyaset basamaklarını adeta 5’er 5’er tırmandı. Tırnaklarıyla kazıya kazıya, önce Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı, daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı, son olarak da Türkiye’nin ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkanı unvanını elde eden Fatma Şahin, yeni dönemde de Gaziantep’i yönetmeye aday.

 

40 İLDE TEK KADIN ADIY

 

Siyasi hayatında hep ilkleri başaran, ilklerin başkanı olan Fatma Şahin, cumartesi günü yapılan aday tanıtım toplantısında TEK unvanını da ele geçirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 40 ilde açıkladığı belediye başkan adayları arasında Fatma Şahin tek kadın aday durumunda. Adeta tüm kadınların Ak Parti’deki temsilcisi durumuna geçen Fatma Şahin, erkek egemenliği altında bulunan siyasette, kadınların gurur kaynağı oldu.

 

DEVAM EDEN 10 BAŞKANDAN BİRİ

 

Son dönemde sürekli değişim ve yenilenmeden bahseden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin 40 belediye başkanı arasında, bu değişimi büyük oranda gerçekleştirdi. 40 ilin 30’un da aday değişirken, sadece 10 ilde mevcut başkanlarla devam kararı alındı. Bu iller arasında Gaziantep’te yer aldı ve Fatma Şahin devam eden belediye başkanları arasında bulundu. Fatma Şahin ile birlikte, Menderes Türel, Mehmet Kocatepe, Osman Zalan, Alinur Aktaş, Cumali Atilla, Mehmet Sekmen, Ercan Çimen, Tahsin Babaş ve Mehmet Saygılı devam eden başkanlar.

 

PROJELERE DEVAM

 

2014 yerel seçimlerinde, “Gaziantep’e 1027 dev proje” sloganıyla belediye başkanı olan Fatma Şahin, 5 yıllık görev sürecinde, bu projelerin bir çoğunu gerçekleştirdi. Gaziantep’in 2050 yılına kadar içme suyunu karşılayacak olan 1 milyar TL’lik dev Düzbağ Projesi, ulaşımdaki Gaziray ve Metro projeleri, toplu konutta 50 bin konutluk Kuzey Şehir Projesi ve yeşil alan çalışmalarıyla Gaziantep’in çehresini değiştiren Şahin, mega projeleriyle adından söz ettirdi. Şahin, belediye başkanı seçilirse, bir çoğu devam eden bu projelerini, yeni dönemde hayata geçirerek, Gaziantep’in şehirciliğine ve altyapısına büyük katkı sağlayacak.

 

GAZİANTEP ŞAHİN’İ YALNIZ BIRAKMADI

 

Ak Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Fatma Şahin’e, sadece Gaziantep değil, bir çok yerden destek mesajları yağdı. Tanıtım toplantısında, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Osman Toprak, Genel Sekreter Yardımcıları, Ak Parti Milletvekilleri ve Gaziantep teşkilatı Şahin’i yalnız bırakmadı.

 

ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR

 

Fatma Şahin, aday gösterilmesinin ardından, gelen tebrik mesajları nedeniyle teşekkür etti. Şahin, “Önümüzdeki dönemde de Gaziantep’te yola devam edeceğiz inşallah. Devam eden projelerimiz var. Yeni açıklayacağımız vizyon projelerimiz var. Durmak yok. Yolumuz uzun. Gaziantep’i 31 Mart gecesi, Ak Parti’nin en başarılı olduğu iller arasına yine sokacağız, yine zafer kazanacağız” diye konuştu.

 

İLÇELER AÇIKLANMAYI BEKLİYOR

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı netleşirken, yeniden adaylıklarına karar verilen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’da resmi açıklamayı bekliyor. Türkiye genelinde özellikle İstanbul’un bazı ilçelerindeki belirsizlik nedeniyle, ilçe adaylarının açıklanması bu haftaya sarktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul, Ankara ve İzmir Belediye Başkan adaylarıyla birlikte ilçe belediye başkan adaylarını da bu hafta açıklayabileceği konuşuluyor. Mehmet Demir

 

 

İŞTE İLKLERİ…

1-Gaziantep’in İLK kadın milletvekili

2-Gaziantep ve bölgenin İLK kadın kolları genel başkanı…

3-Gaziantep’in İLK kadın bakanı…

4-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın İLK bakanı…

5-Türkiye’nin İLK kadın büyükşehir belediye başkanı.

6-Ak Parti’nin 40 ildeki TEK kadın belediye başkan adayı…

Mehmet Demir


Haber Merkezi
25.11.2018

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler