İş Adamlarımızı Rahat Bırakın!

Yurtdışından ülkeye döviz büroları üzerinden gelen havale sistemiyle ilgili iş dünyasına yapılan emniyet operasyonunu, Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyan CHP’li Vekil, bu yapılan operasyonu Gaziantep ekonomisine darbe olarak nitelendirdi
İş Adamlarımızı Rahat Bırakın!

Döviz Bürosu Üzerinden Havale Sistemi

Bu operasyonların FETÖ'nün ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey olmadığını belirten Yılmazkaya, “Yurt dışında ticaret yapan işadamlarımız kazandıkları parayı Türkiye'ye yıllardır en uygun maliyetle ve en kolay bu yolla getirdiği herkes tarafından bilinmektedir, bunun adı “döviz bürosu üzerinden havale” sistemi. Bunu ticaret yapan herkes bilir” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Ekonomisine Darbe

“İşadamlarımızın doğrudan FETÖ'yle bağlantılanması çok büyük bir yanlıştır” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, 2 gün önce Türkiye geneli yapılan operasyonda, Gaziantepli işadamlarının da arasında bulunduğu göz altılarla ilgili Hükümeti sert sözlerle eleştirdi.

Bu yapılanların Gaziantep ekonomisine darbe olduğunu belirten Yılmazkay; “Ülke ekonomisinin kötü olduğu şu dönemde zor şartlar altında ticaret yapmaya çalışan iş adamlarımızın doğrudan FETÖ ile bağlantılanması çok büyük bir yanlıştır. Bu operasyonların daha titizlikle yapılması gerekir” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Sanayicisini Rahat Bırakın

“FETÖ'cüler ile bu saygın iş adamlarını ayırt etmeniz gerekirken hepsini aynı kefeye koymanız çok büyük bir yanlıştır” diyen Yılmazkay, “ Titizlikle yapılmayan bu işlemlerin Türkiye ve Gaziantep ekonomisine zarardan başka bir şey” olmadığını belirtti.

“Gaziantep sanayicisini rahat bırakın” diyen Yılmazkaya, “İnsanlar ticaretini yapsın, ülkemize yatırımlarını yapsın, işsizlik azalsın” ifadelerini kullandı.

İşadamlarımız Ticaret Yapmaya Korkmakta

“Yurt dışına ticaret yapan iş adamlarımız, yıllardır kazandıkları parayı Türkiye'ye en uygun maliyetle ve en kolay bu yolla getirdiği herkes tarafından bilinmektedir. Artık işadamlarımız ticaret yapmaya korkmakta” diyen Yılmazkaya, “İhraç ettiğin malın parasını yurtdışından geri almak için bu yöntemi kullanan işadamının terör kapsamına alınması, Türkiye ekonomisine olduğu gibi Gaziantep ekonomisine de büyük zararlar getirecektir. İşsizliğin yüksek olduğu Gaziantep ilimizde bu yanlış adımlar işsizliği tetikleyecek insanlarımız mağdur edecektir. İktidarın bu operasyonlarda daha hassas davranarak, eğriyle-doğruyu ayırt etmesi, FETÖ’cü ile işadamını aynı kefeye koymaması gerek.    

Yılmazkaya, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

 “2 gün önce Türkiye geneli yapılan operasyonda Gaziantep ilimizde ticaretle uğraşan saygın iş adamları FETÖ finans sistemi gerekçe gösterilerek göz altına alındı. Ekonominin kötü olduğu Gaziantep ilimizde çok zor şartlarda ticaret yapmaya çalışan iş adamlarımızın doğrudan FETÖ'yle bağlantılanması çok büyük bir yanlıştır, Gaziantep ekonomisine darbedir. Titizlikle yapılması gereken bu operasyonların içine saygın insanların alınması FETÖ'nün ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değildir. Yurt dışına ticaret yapan iş adamlarımız kazandıkları parayı Türkiye'ye yıllardır en uygun maliyetle ve en kolay bu yolla getirdiği herkes tarafından bilinmektedir, bunun adı döviz bürosu üzerinden havale sistemi. FETÖ'cüler ile bu saygın iş adamlarını ayırt etmeniz gerekirken hepsini aynı kefeye koymanız çok büyük bir yanlıştır. Bu, iş adamlarımızı ticaret yapmaya korkutmakta ve bunun Türkiye ve Gaziantep ekonomisine zarardan başka bir şey vermediği ortadadır. Artık, Gaziantep sanayicisini rahat bırakın, insanlar ticaretini yapsın, ülkemize yatırımlarını yapsın, işsizlik azalsın.” Bülten

 


Haber Merkezi
21.11.2019


Yorum yap

Diğer Haberler