"İslahiye'nin Tansiyonunu Ölçüyor, Nabzını Tutuyoruz" projesi

İslahiye Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) tarafından geleneksel hale getirilen "İslahiye'nin Tansiyonunu Ölçüyor, Nabzını Tutuyoruz" projesinin ikincisi hemşire yardımcılığı dalı öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.
"İslahiye'nin Tansiyonunu Ölçüyor, Nabzını Tutuyoruz" projesi

İslahiye Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) tarafından geleneksel hale getirilen "İslahiye'nin Tansiyonunu Ölçüyor, Nabzını Tutuyoruz" projesinin ikincisi hemşire yardımcılığı dalı öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.

İslahiye ilçesinde 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası'na özel yürütülen proje kapsamında vatandaşları tansiyon ve nabız ölçümü konusunda bilinçlendirmek, hipertansiyonun önemine dikkat çekmek üzere çalışma yapıldı.

Öğrenciler, Demokrasi Meydanı'nda kurulan çadırlarda halkın tansiyonunu ölçtü, nabızlarına baktı.

Okul Müdürü Ahmet Kurt, proje kapsamında öğrencilerin 3 bin kişinin tansiyonunu ölçtüğünü ve tıbbi olarak yönlendirme yaptıklarını ifade etti.

Kurt, Proje Eğitim Yöneticisi ve Sağlık Hizmetleri Öğretmeni Seçil Karaoğlu ile koordinatör öğretmenlere, öğrencilere emeklerinden dolayı ve vatandaşlara da ilgilerinden dolayı teşekkür etti.


Haber Merkezi
12.05.2018

Yorum yap

Diğer Haberler