İşte MHP’ye verilen ilçeler…

Cumhur ittifakının Gaziantep anlaşması belli oldu…
İşte MHP’ye verilen ilçeler…

Cumhur İttifakı kapsamında Gaziantep görüşmeleri dün akşam sona erdi. Ak Parti ve MHP kurmayları arasında yapılan görüşmelerde dün akşam son nokta koyuldu.

MHP adına Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Ak Parti adına ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Gaziantep'i görüşmek üzere son defa bir araya gelindi.

MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Oğuzeli ve Nurdağı ilçelerinin MHP'ye verilmesini istedi. Diğer MHP Milletvekili Sermet Atay ise Oğuzeli dışında, Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinden birinin veya Nizip'in MHP'ye verilmesi taleplerini Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz üzerinden iletildi. Şahinbey ve Şehitkamil ilçeleri pazarlık konusu dahil edilmedi. Nizip ilçesinin ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün memleketi olması münasebetiyle verilmesinin uygun olmadığı belirtildi.

Sıkı pazarlıklar sonucunda; MHP'ye Oğzeli ve Karkamış ilçelerinin verilmesi konusunda anlaima sağlandı. Ak Parti ve MHP kurmaylarının mutabakatı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. Erdoğan, Oğuzeli ve Karkamış'ın MHP'ye verilmesini onayladı.

Dün akşam sona eren görüşmeler sonrasında MHP, Büyükşehir dışında, Şehitkamil, Şahinbey, Nizip, Araban, Yavuzeli, İslahiye ve Nurdağı'nda aday çıkarmayacak, Ak parti adaylarına destek verecek.

Ak Parti'de Oğuzeli ve Karkamış'tan aday çıkarmayacak MHP'nin adaylarını destekleyecek


Haber Merkezi
10.01.2019


Yorum yap

Diğer Haberler