İstifa etsinler

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, sanayi şehri Gaziantep’in Ak Partili milletvekilleri tarafından sahipsiz bırakıldığını iddia etti
İstifa etsinler

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, sanayi şehri Gaziantep’in Ak Partili milletvekilleri tarafından sahipsiz bırakıldığını iddia etti. Demir, Gaziantep’in Ak Partili biri bakan olmak üzere 8 temsilcisinin hukumet ve parlamentoda bulunduğunu ama Gaziantep’in hak ettiği hizmeti bir türlü alamadığını söyledi.  Bunun en güzel örneği olarak yeni havalimanı inşaatını gösteren Demir, “ 17 yıldır Gaziantep’te birinci parti olan ve bugüne kadar en az 6 vekil ile temsil AKP’li milletvekilleri ne yazık ki kantin sorunlarına çözüm üretemediler. Millet yerine kendi dertlerine düşmüşler, kendi sorunlarını çözüyorlar. Memlekete faydaları yok, hiç vakit kaybetmeden istifa etsinler” dedi.

BAZI GÜÇLER TARAFINDAN AKSATILIYOR

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, PUSULA’ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gaziantep Havalimanı yeni terminal binası inşaatını gündemine alan Demir, Ak Parti Gaziantep milletvekillerine çağrıda bulundu. Demir, inşaat çok yavaş ilerlediğini inşaat çalışmalarının yanı sıra havalimanında yeşil alanlarının katledilerek otoparka dönüştürüldüğünü savundu. Demir, “Havalimanı bir çözümsüzlüğe gidiyor. Ne olduğu belli olmayan bazı güçler tarafından ha bire aksatılıyor. Birde orada dikkat ederseniz yeşil alan kalmadı. Otoparkı kim çalıştırıyor orada rantı sağlayan kimler? Yeşil alan kalmamış her tarafı otopark yapmışlar” ifadelerini kullandı.

GAZİANTEP’İN SAHİBİ YOK

Gaziantep’in Ak Partili biri bakan olmak üzere 8 temsilcisinin hukumet ve parlamentoda bulunduğunu ama Gaziantep’in hak ettiği hizmeti bir türlü alamadığını söyleyen CHP İl Başkanı Lütfü Demir, “Gaziantep sanayi şehri diyorlar ama Gaziantep’in sahibi yok. Kimse kimseyi kandırmasın. Milletvekillerine sesleniyorum AKP’li milletvekilleri ne yapıyor? Etkileri fonksiyonları yaptırım güçleri yoksa istifa etsinler. Eğer bugüne kadar Gaziantep Havalimanı’na bir çözüm bulamamışlarsa ki bulamıyorlar, bana göre orda durmaları yanlış bir şey.  Artık birde havaalanındaki otopark sorunu çok önemli. Her tarafı otopark yapmışlar yeşil alan diye bir şey kalmamış. Başka alanlar açsınlar. Katlı otopark yapsınlar” diye konuştu.

PARTİDE SEVGİSİZLİK VE SAYGISIZLIK VAR

Parti içi meselelere de değinen Lütfü Demir, amaçlarının parti içinde birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu söyledi. Demir, “Bizim tek bir amacımız var partide birliği beraberliği sağlamak. Kısmen bunu sağladık ama bir şey hemen birdenbire olmuyor. Çeşitli örümcek ağı gibi sarılmış bir sevgisizlik var saygısızlık var. Ama biz bunu değiştirmeye çalışıyoruz. 1988’de ilçe başkanlığımda olduğu gibi herkesi derleyip toparlamaya çalışıyoruz. Bizim kimseyle bir sorunumuz yok. Benim hedefim partiyi iktidara taşımak ve Gaziantep’te 1989’da olduğu gibi birinci parti yapmaktır. Benim tek hedefim o. Tekrar tekrar söylüyorum ben bütün partililerimi seviyorum herkesi kucaklıyorum. Bugüne kadar kimin kalbini de kırmışsam ki kırmamama rağmen özür dilemekten de çekinmem. Çünkü özür dilemek büyüklüktür küçüklük değildir” dedi.

KONGREDE ADAYIM ÇÜNKÜ….

İl Kongresinde aday olacağını da açıklayan Demir, şöyle konuştu: “ İl kongresinde adayım neden çünkü yarım kalan şeyler var.Projelerim var şimdi bu projeleri açıklamakta fayda görmüyorum zamanı gelince açıklayacağım. Parti içerisindeki kırgınlıkları küskünlükleri kısmen de olsa giderdim. Partiyi bugüne kadar gelmiş en iyi şekilde yönetmeye çalıştım.hem tabanda hem tavanda. Mitinglerde basında, STK’larda panellerde kent konseyinde en iyi şekilde temsil etme gücüne sahibim ve o konuda kendime güveniyorum. Artık partide liyakatli insanlar karşılığı olan insanların olması gerekir. Bu partiye doktorda esnafta işçide emekçide sendikacı da lazım. işsiz kardeşimizde lazım. Her meslekten her insan katmanlarından kişiler lazım. Ancak bu partiyi bu şekilde büyütebiliriz. Bu şekilde iktidara taşıyabiliriz. Biz herkesi kucaklıyoruz. Bizim kimse ile bir sorunumuz yok”

 

 


Mehmet Torun
23.10.2019


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler