HAYIRSEVER TAHMAZOĞLU

Nihayet Tahmazoğlu Camii ibadete açıldı
HAYIRSEVER TAHMAZOĞLU

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun annesi adına yaptırdığı Nihayet Tahmazoğlu Camii’nin açılışı gerçekleşti.  Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve ailesine teşekkür etti. Tahmazoğlu’nun annesi adına yaptırdığı cami, Vali Gül, protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte ibadete açıldı.

Vali Gül, “Şahinbey Belediye Başkanımızın belediye olarak yaptığı çok hizmet var. Bugün de şahsi olarak bir hayır hizmetine şahitlik ediyoruz. Gaziantep’te çok sayıda hayırsever var ve bunlar her köşe başında cami, okul ve benzeri ihtiyaçları gideriyorlar, gidermeye çalışıyorlar.  Bu da bu güzel örneklerden biri” ifadelerini kullandı.

 

Vali Davut Gül, Nihayet Tahmazoğlu Cami açılışında yaptığı konuşmada camilerin hem cami hem de yeni konseptte gençlik, kültür ve aile merkezi olarak hizmet verdiğini kaydetti. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, “Karataş gelişen bölgemiz. On yıl önce üç tane camimiz vardı şimdi bu sayı on beşe yükseldi. Cami, okul, eğitim gibi ihtiyaçların sayılarını hızla arttırmamız lazım” diye konuştu.

HAYIRSEVERLER GÜZEL İŞLER YAPIYOR

Kuran tilaveti ile başlayan açılışta vatandaşlara hitap eden Vali Gül, Gaziantep’teki hayırseverlerin kente hizmet noktasında güzel işler yaptığına vurgu yaparak “Şahinbey Belediye Başkanımızın belediye olarak yaptığı çok hizmet var. Bugün de şahsi olarak bir hayır hizmetine şahitlik ediyoruz. Gaziantep’te çok sayıda hayırsever var ve bunlar her köşe başında cami, okul ve benzeri ihtiyaçları gideriyorlar, gidermeye çalışıyorlar.  Bu da bu güzel örneklerden biri. İnşallah bundan sonra da eksik kalan camilerimizi, okullarımızı hayırseverlerimizle ele ele verip yapmış oluruz.” dedi.

Camilerin mahallenin adeta direği gibi o mahalleye hizmet eden kuruluşlar olduğunu ifade eden Vali Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve ailesine teşekkür etti.

BAKBAK EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Şahinbey’in, Gaziantep nüfusunun ve nüfus artışının en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olduğunu aktararak gelişim ve artış ile birlikte ihtiyaçların da o doğrultuda ortaya çıktığını dile getirdi. Açılışı gerçekleştirilen caminin de bu ihtiyaçlardan birini giderdiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

CAMİ, OKUL, EĞİTİM GİBİ İHTİYAÇLARIN SAYILARINI HIZLA ARTTIRMAMIZ LAZIM

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, “Karataş gelişen bölgemiz. On yıl önce üç tane camimiz vardı şimdi bu sayı on beşe yükseldi. Cami, okul, eğitim gibi ihtiyaçların sayılarını hızla arttırmamız lazım” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun annesi adına yaptırdığı cami, Vali Gül, protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte ibadete açıldı.

MEHMET TORUN


Mehmet Torun
12.04.2019


Yorum yap

Diğer Haberler