İttifaka ihanet ettiler

Erdal Cömert, Gaziantep’te Millet İttifakının aldığı yenilgide iki parti il başkanının büyük rolü olduğunu söyledi
İttifaka ihanet ettiler

CHP İl Başkanı Lütfü Demir ile İyi Parti İl Başkanı Serkan Kararkuş arasında yaşanan ittifak polemiğine Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ö. Erdal Cömert’te dahil oldu. Cömert, “Hangisi ihanet içinde bilemiyorum ama ikisinin de yaptıkları hatalarla ittifaka ihanet ettiklerini düşünüyorum. İki il başkanı da hemen görevi bırakmalı görevlerinden istifa etmeli” dedi.

Cömert, Millet İttifakı’nın Gaziantep’te aldığı yenilgide il başkanlarının büyük rolü olduğunu savurken, “ İyi Parti İl Başkanı Serkan Karakuş ve  CHP İl Başkanı Lütfi Demir,  “Atı alan Üsküdar’ı geçmiş bunlar daha neyin kavgasını yapıyorlar. İkisi de suçlar Aramak yerine gerekeni yapsınlar” ifadelerini kullandı.

POLEMİĞE CÖMERT DE DAHİL OLDU

Gaziantep’te CHP ile İyi Parti arasındaki Millet İttifakı, iki partinin il başkanlarını birbirine düşürdü. İyi Parti İl Başkanı Serkan Karakuş’un, “CHP bize destek vermedi” açıklamasına, CHP İl Başkanı Lütfi Demir yanıt verdi: “İyi Parti özeleştiri yapıp, nerede hata yaptığını tespit etsin. Asıl ihanete uğrayan biz olduk” dedi.  Bu açıklamalardan sonra polemiğe DP’nin eski il başkanı Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ö. Erdal Cömert’te dahil oldu. Cömert, yenilginin asıl sorumlusunun il başkanları olduğunu vurguladı.

BAŞKANLARIN ROLÜ BÜYÜK

Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ö. Erdal Cömert, Gaziantep’te Millet İttifakının aldığı yenilgide iki parti il başkanının büyük rolü olduğunu söyledi. Cömert, iki partinin il başkanını sert dille eleştirdi. Cömert, “Hangisi ihanet içinde bilemiyorum ama ikisinin de yaptıkları hatalarla ittifaka ihanet ettiklerini düşünüyorum. İki il Başkanı da hemen görevi bırakmalı görevlerinden istifa etmeli. Atı alan Üsküdar’ı geçmiş bunlar daha neyin kavgasını yapıyorlar. İkisi de suçlar Aramak yerine gereken yapsınlar.  Gaziantep’te seçim zaferi kazanılabilirdi ama yapılan hatalar bunu engelli.  Bu saatten sonra tek yapmaları gereken şey bir an önce istifa etmeleridir” şeklinde konuştu.

 

İYİ PARTİ İLÇELERDE OYLARAMIZI BÖLDÜ

İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Serkan Karakuş’un ‘CHP’den destek alamadık’ açıklamasına CHP’den tepkiler gelmiş.  CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, Karakuş’a sert tepki göstermiş ve   “Yeterli oranda çalışmadılar, sandık başlarında sandık sorumluları bulunmuyordu. Birbirimize omuz vermemiz, destek olmamız gerekirken yanlış bir tutum sergileniyor” ifadelerini kullanmıştı.  Demir, İyi Partinin Şehitkamil ve Şahinbey İlçelerinde aday çıkartarak oyları böldüğünü belirterek, “İttifak ruhuna uygun davranıldıysa neden Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerde neden aday çıkarıldı? İlçelerde karşılıklı destek oldu, imkanlar dahilinde destek verdik. İyi Parti adaylarının zamanında çıkmaması, istikrarlı siyaset yapmamaları sorunlar yaşadık. En büyük ihanete aslında biz uğradık” diye konuştu.

MEHMET TORUN


Mehmet Torun
14.04.2019


Yorum yap

Diğer Haberler