İTTİFAKTA PAYLAŞIM TAMAM

Gaziantep’te CHP ile İyi Parti ittifakı son şeklini aldı. İttifak göre; Büyükşehir İYİ Parti’ye bırakılırken, ilçelerdeki durumda netlik kazandı
İTTİFAKTA PAYLAŞIM TAMAM

Gaziantep’te CHP ile İyi Parti ittifakı son şeklini aldı. İttifak göre; Büyükşehir İYİ Parti’ye bırakılırken, ilçelerdeki durumda netlik kazandı. Buna göre İYİ Parti Nizip, Yavuzeli ve Nurdağı’nı alırken, CHP’de İslahiye, Araban ve Karkamış’ı aldı. Merkez ilçeler Şahinbey, Şehitkâmil ve Oğuzeli’nde her parti kendi adayını çıkaracak.

31 Mart yerel seçimlerinde iş birliği yaparak Cumhur İttifakı'nın en büyük rakibi olan İyi Parti ve CHP'de, 3 aydan kısa bir süre kalmasına rağmen aday belirleme pazarlığı sürüyor. Günlerdir Gaziantep’in durumunu merak eden Gaziantep’teki CHP ve İYİ Parti yöneticileri bekledikleri protokolün haberini aldılar.

İLÇELER 3’E BÖLÜNDÜ

9 ilçede bir türlü istedikleri sonucu alamayan yerel yöneticiler günlerdir ittifak protokolünün netleşmesini bekliyordu.  İttifaka göre; CHP İslâhiye, Araban ve Karkamış İlçelerinde adaylarını çıkarak İYİ Parti’de buralarda CHP’nin adaylarını destekleyecek. İYİ Parti’de Nurdağı, Nizip, ve Yavuzeli’nde kendi adaylarını çıkaracak, CHP ise buralarda aday çıkarmayıp, İYİ Parti’yi destekleyecek.  Merkez ilçelerde de protokol anlaşması tamamlandı. Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli ilçelerinde her parti kendi adayını çıkaracak.

Mehmet Torun

 

 


Mehmet Torun
10.01.2019


Yorum yap

Diğer Haberler