İyi Parti İl Başkanı Hocaoğlu"dan İyi Parti Milletvekiline çok ağır suçlama..

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı’ndaki Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği seçimlerinde delegelere gönderildiği iddia edilen “oy verilmeyecekler” listesi, parti içi tartışmaya yol açtı.
İyi Parti İl Başkanı Hocaoğlu"dan İyi Parti Milletvekiline çok ağır suçlama..


İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı'nda Merkez Disiplin Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyeleri seçimi öncesi dağıtılan "İlk 75’te de Olsa Tercih Edilmeyecekler" listesi partiyi karıştırdı. İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, listeye giremeyen Adana Milletvekili İsmail Koncuk’u hedefine aldı.
Hocaoğlu, sosyal medya hesabından; “Sayın İsmail Koncuk hiçbir emek vermeden Milletvekili yapılırken, Genel Başkan yardımcısı yapılırken neden konuşmadınız! Ben İl başkanıyım ve nankör olduğunuz için sizi ve ekibinizi silmeleri için delegelerimize rica ettim. Kimseden talimat almadım” paylaşımı yaptı.
İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı'nda Merkez Disiplin Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyeleri seçimi öncesi dağıtılan "İlk 75’te de Olsa Tercih Edilmeyecekler" listesi partiyi karıştırmıştı. Söz konusu listede; “Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, Aytun Çıray, Yavuz Temizel, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Aydın Adnan Sezgin, Berna Biçer, İsmail Koncuk, Ayhan Erel” isimleri yer almıştı.

ÇOK SERT ÇIKTI

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk ise Halk TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu "Şimdiki Zaman Siyaset" adlı programa telefonla bağlandı. Koncuk konuyla ilgili olarak çok sert ifadeler kullandı. "En yüksek oyu alan Aytun Çıray, bu kongrede 11. sırada olmasına rağmen listeye giremiyor. Genel Başkanın listesinde olmasına rağmen il başkanları kimden aldığı talimatla, Genel Başkanın bu listesine tamamen karşı bir anlayışla, delegelere Genel Başkanın yazdığı bu isimlere oy verilmeyecek diye talimat veriyor?
Bu listeler nasıl olabiliyor? Nedir bu?" diye soran Koncuk'un konuşması esnasında sesini yükseltmesi dikkat çekti. Söz konusu liste için, "Genel başkanımızın iradesine yapılmış bir operasyondur" diyen Koncuk'a Gürkan Hacır, "Bu çizilecekler listesini kim yaptı" diye sordu. Koncuk ise, "İl başkanlarına kim talimat verdiyse o yaptı" diyerek, isim vermeden İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ı işaret etti. Koncuk, "Kirli tezgahın hesabını ödeyecekler" diye de belirtti.
Koncuk bu açıklamasından sonra topa İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu da girdi. Hocaoğlu, listeye giremeyen Adana Milletvekili İsmail Koncuk’u hedefine aldı. Hocaoğlu, sosyal medya hesabından; “Sayın İsmail Koncuk hiçbir emek vermeden Milletvekili yapılırken, Genel Başkan yardımcısı yapılırken neden konuşmadınız! Ben İl başkanıyım ve nankör olduğunuz için sizi ve ekibinizi silmeleri için delegelerimize rica ettim. Kimseden talimat almadım” paylaşımı yaptı.


Mehmet Torun
23.09.2020

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler