İyi Parti’nin adayı Bekir Öztekin

Meral Akşener, Salı günü yapılacak olan grup toplantısında Bekir Öztekin’in adaylığını açıklayacak
İyi Parti’nin adayı  Bekir Öztekin

İyi Parti, uzun süren aday arayışlarını sonuçlandırdı. Meral Akşener-Bekir Öztekin görüşmesinin ardından, İyi Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Bekir Öztekin’i belirledi. Meral Akşener, Salı günü yapılacak olan grup toplantısında Bekir Öztekin’in adaylığını açıklayacak.

İyi Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bekir Öztekin oldu. Bekir Öztekin’e, Meral Akşener ile görüşmesinin ardından, dün genel merkez tarafından adaylığı tevdi edildi.

Önce Akşener ile görüştü

Bekir Öztekin, Ak Parti’den istifa ettikten sonra, İyi Parti ile temasa geçti. İyi Parti’den gelen teklifi değerlendiren Öztekin, Genel Başkan Meral Akşener ile görüşmesi için Ankara’ya davet edildi. Meral Akşener ile Bekir Öztekin arasında yaklaşık yarım saat süren görüşmede, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede, Akşener, partinin yetkili kurullarıyla yapacağı görüşmenin ardından kesin kararını bildireceklerini açıkladı.

Koray Aydın tebliğ etti

Akşener-Öztekin görüşmesinden bir gün sonra, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Öztekin’i Genel Merkeze davet etti ve Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı görevini tevdi etti. Aydın’ın Öztekin’e “Önümüzdeki hafta salı günü Meral Akşener grup toplantısında adaylığını kamuoyuna açıklayacak. Ekibinizle beraber orada bulunabilirsiniz” dediği öğrenildi.

Filiz ile de görüştü

Bekir Öztekin, adaylık kararının kendisine tebliğ edilmesinden sonra İyi Parti Gaziantep Milletvekili İ.Hüseyin Filiz ile ber araya geldi. Öztekin-Filiz görüşmesinde, seçim stratejisi ele alınırken, yapılacak çalışalar konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

Öztekin: Teşkilatımla çalışacağım

Adaylık kararını PUSULA’ya değerlendiren Öztekin, “Gaziantep için hayırlı olsun. Koray Aydın tarafından görev tebliğ edildi. Öncelikle şahsıma güvenen ve inanan Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Salı günü görevim resmi olarak açıklanacak. Ardından, Gaziantep’te seçim startına başlayacağız. İyi Parti Gaziantep teşkilatıyla elele kolkola olacağız. İttifak kapsamında bize verilen Nizip, Yavuzeli ve Nurdağı, her partinin kendi adayını çıkartacağı Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli belediye başkan adaylarını belirlemek için teşkilatımızla görüşeceğiz. Onlarla uyum içinde olarak bu süreci en doğru şekilde yöneteceğiz” dedi. Mehmet Demir


Mehmet Demir
10.01.2019


Yorum yap

Diğer Haberler