Karkamış Belediyesi’ne T.C. ibaresi eklendi

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan’ın talimatıyla belediye hizmet binasına T.C. ibaresi eklendi
Karkamış Belediyesi’ne  T.C. ibaresi eklendi

 Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan’ın  talimatıyla belediye hizmet binasına T.C. ibaresi eklendi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden  belediye başkanı seçilen Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, Türkiye  Cumhuriyeti’nin kısaltması olan ‘T.C.’ ibaresinin belediye binasına  tekrar eklenmesi talimatını verdi. Doğan’ın talimatı kısa süre  içerisinde yerine getirilerek Karkamış Belediyesi hizmet binasına T.C.  ibaresi eklenmesi sağlandı.

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada,  “Türkiye Cumhuriyeti’nin 82 milyon vatandaşı tek bayrak altında  yaşamaktadır. Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde  yaşamalıyız. Göreve geldiğimiz gün belediye binamızda T.C. ibaresinin  olmadığını üzülerek gördük, bu bizim için gerçek anlamda bir eksiklikti.  Türkiye Cumhuriyeti’nin adını ve Cumhuriyet kazanımlarımızı yaşatmak  bizlerin görevidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin adının yaşatılması ve  devletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna vatanımızın evlatları  şehit düştü. Bu vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden  aziz şehitlerimizi ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve  minnetle anıyorum” dedi.

Öte yandan Karkamış Belediyesi 2004 yılından beri AK Partili Belediye  Başkanı Nuh Kocaaslan tarafından yönetiliyordu. Bülten


Haber Merkezi
15.05.2019


Yorum yap

Diğer Haberler