FETÖ OYUNU

FETÖ şirketini düzene koyup, Uğurzedeler’in sorununu gidermenin bedeli açığa alınmak oldu…
FETÖ OYUNU

Gaziantep Üniversitesi’ndeki açığa almalar ve ihraçların keyfe göre yapılıp, operasyonların sulandırıldığının en önemli kanıtına PUSULA ulaştı. FETÖ’nün binlerce vatandaşı dolandıran şirketi Uğur İnşaat’a kayyum olarak atanıp, FETÖ’cüleri hallaç pamuğu gibi atan Prof. Dr. Cengiz Toraman, Ali Gür tarafından FETÖ’cü olduğu iddiasıyla açığa alındı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından kayyum olarak atanan Prof. Dr. Toraman, Uğur İnşaat’ta Vali Ali Yerlikaya ve Ak Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış ile birlikte görev yapıyor.

Gaziantep Üniversitesi’nde yeni FETÖ dalgası, bir çok tartışmayı da beraberinde getirdi. Ağırlığını Ak Partili isimlerin oluşturduğu son dalgadaki açığa almalar, kentin gündemine bomba gibi düştü. GAÜN’de açığa alınan 36 kişi arasında akademisyen ve öğretim görevlilerinin yanı sıra, hizmetlilerin de yer almasının şaşkınlığı yaşanıyor.

 

BAKAN’IN ATADIĞI KAYYUM AÇIĞA ALINDI

 

Gaziantep Üniversitesi’nde 5 yıldan bu yana görev yapan Prof. Dr. Cengiz Toraman da son dalgada açığa alınan isimler arasında yer alıyor. Toraman’ın, bir önceki rektörlük seçiminde Mehmet Koruk’u desteklediği, açığa alınmasında bunun etken olduğu iddia ediliyor. Hakkında hiç bir adli soruşturma bulanmayan Toraman hakkında önemli bir bilgiye de ulaşıldı. Prof. Dr. Cengiz Toraman, kısa bir süre önce Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin imzasıyla Uğur İnşaat’a kayyum olarak atandı.

 

FETÖ’CÜ ŞİRKETİ DÜZENE SOKTU

 

Prof. Dr. Cengiz Toraman, FETÖ’nün vatandaşı dolandırmada en önemli finans kuruluşlarından olan Uğur İnşaat’a kayyum olarak atandıktan sonra önemli çalışmalar yaptı. Şirket bünyesindeki tüm FETÖ’cüleri tek tek uzaklaştırıp, hallaç pamuğu gibi attı. Bankalarla ve resmi kurumlarla görüşüp şirketi düzene sokan Toraman, FETÖ tarafından istenmeyen adam ilan edildi. Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli tarafından bizzat atanan Toraman, vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için önemli çalışmalar yaptı.

 

EVLERİNE KAVUŞACAKLAR

 

Uğur İnşaat’ın kayyumu, Uğurzedelerin sorunun gidermek için gece gündüz çalışmalar yaptı. Öncelikle, bankalarla görüşerek, vatandaşın oturduğu evlerle ilgili işlem yapılması engellendi. Tüm evleri gerçek hak sahiplerine vermek için resmi görüşmeleri yürüten kayyum, FETÖ tarafından dolandırılan vatandaşların takdirine de kazandı. Önümüzdeki günlerde, TMSF ile yapılacam olan görüşmelerin ardından, Uğurzedeler’in sorunlarının büyük oranda çözülmesi de bekleniyor.

 

REKTÖR AÇIĞA ALDI

 

FETÖ tarafından dolandırılan Uğurzedeleri evlerine kavuşturmak isteyen Toraman, FETÖ’cülerin hedefindeki isim oldu. FETÖ tarafından hedefe konulan Cengiz Toraman, GAÜN’ün son açığa alınanlar listesine eklenerek, FETÖ’ye karşı mücadelesinden dolayı adeta cezalandırıldı. Başbakan Yardımcısı Canikli’nin atayıp FETÖ şirketini düzene koyan Toraman’ın, GAÜN yönetimi tarafından açığa alınması Rektör Ali Gür’e yönelik “FETÖ operasyonlarını sulandırıyor” iddiasını güçlendirdi. Rektör Ali Gür tarafından açığa alınan Toraman, Uğur İnşaat’taki görevine ise devam ediyor.

 

VALİ YERLİKAYA İLE GÖREV YAPIYOR

 

Prof. Dr. Toraman, Uğur İnşaat’ın kayyumu olarak görev yaparken, kayyumda önemli isimler de bulunuyor. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin ve Ak Parti MKYK Üyesi Zeynep Alkış, 7 kişilik kayyumun diğer isimleri. Vali Ali Yerlikaya başkanlığında sürekli olarak toplanan kayyum, Uğurzedeler’in sorunlarının bir an önce bitirilmesine yönelik çalışmalar yapıyor.  Birbirinden önemli isimlerle, Uğur İnşaat gibi kamuoyunu yakından ilgilendiren bir kuruma kayyum olarak atanan Toraman’ın GAÜN’de açığa alınması tepki topluyor.


Talip Öztürk
30.05.2017

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler