Malvarlığı dondurulan 377 kişi arasında, Gaziantep’ten de 2 kişi var

Malvarlığı dondurulan 377 kişi arasında,  Gaziantep’ten de 2 kişi var

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), PKK/KCK, DEAŞ ve DHKP/C terör örgütlerinin elebaşları ile sözde üst düzey yöneticilerinin aralarında yer aldığı 377 kişinin Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu. Malvarlığı dondurulan 377 kişi arasında Gaziantep’ten iki kişi de bulunuyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığının konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, FETÖ/PDY, DEAŞ, PKK/KCK ve DHKP/C terör örgütleri üyesi toplam 377 kişinin Türkiye'de bulunan mal varlıkları donduruldu.

Mal varlıkları dondurulan 205 FETÖ üyesi arasında örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in ismi öne çıktı. Listede söz konusu örgüt üyesi Hamdi Akın İpek, Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, Abdullah Aymaz, Ahmet Kurucan, Cemal Uşak, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Önder Aytaç ve Şerif Ali Tekalan gibi isimler yer aldı.

PKK/KCK terör örgütünden 77 kişinin mal varlıkları dondurulurken, elebaşları Murat Karayılan, Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Hülya Oran, Fehman Hüseyin ve Ferhat Abdi Şahin listede yer alan isimler oldu.

Mal varlıkları dondurulan 9 DHKP/C terör örgütü üyesi arasında ise Musa Aşoğlu ile Hüseyin Fevzi Tekin de yer aldı. Ayrıca, DEAŞ terör örgütü üyesi 86 kişinin de Türkiye'de bulunan mal varlıkları donduruldu.

GAZİANTEP’TEN İKİ İSİM VAR

Malvarlığı dondurulan terör örgütü üst düzey yöneticileri arasında Gaziantep’ten iki isim var. Her iki isim de terör örgütü DEAŞ’ın üst düzey yöneticileri arasında bulunuyor. 03.01.1977 doğumlu Sadettin Özyağcı ve 18.09.1981 doğumlu Talip Akkurt, malvarlığı dondurulan Gaziantepli terör örgütü yöneticileri olarak listede yer aldılar.

 


Mehmet Demir
7.04.2021


Yorum yap

Diğer Haberler