Nabız Yokladı

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’den Gaziantep raporu
Nabız Yokladı

“AK Parti Gaziantep Teşkilat Toplantısı” dolayısıyla şehre gelen ve bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti Gaziantep İl Teşkilatını ziyaret etti. Burada milletvekilleri ve il yöneticileriyle bir araya gelen Kandemir, daha sonra teşkilat üyeleri ile toplantı yaptı. İl Yönetim Kurulu ile yapılan toplantıya, tüm üyeler katıldı. Kandemir, il başkanlığında Eyüp Özkeçeci ile görüşmesinin ardından, yönetim kurulu üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu. Kandemir’in, ilçe başkanları ile ayrı bir toplantı yaptı. Kandemir’in Gaziantep programı sonrası rapor hazırlayıp genel merkeze sunacağı öğrenildi.

TEŞKİLATLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in Gaziantep programı hareketli geçti.  Kandemir'in Gaziantep'te ana gündemi ise il başkanlığı konusu oldu. Gaziantep'e gelen Kandemir, ilk olarak, il yönetime, il kadın kolları, il gençlik ile kahvaltıda buluştu.. MSM'de düzenlenen kahvaltıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milletvekilleri Ahmet Uzer, Derya Bakbak ve Nejat Koçer, İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve yöneticiler katıldı.

BELEDİYE VE İLÇE BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞTÜ

Kandemir, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nu makamlarında ziyaret ederek il başkanlığı konusunda görüş alışverişinde bulundu. Kandemir daha sonra ise Şahinbey ve Şehitkamil ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. Akşam saatlerinde Gaziantep'ten ayrılan. Kandemir'in, Gaziantep programında il başkanlığı konusunda teşkilatın nabzını tuttuğu öğrenildi.

FATMA ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin’i ziyaret etti. “AK Parti Gaziantep Teşkilat Toplantısı” dolayısıyla şehre gelen ve bir dizi ziyaretlerde bulunan Kandemir, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeler hakkında Başkan Fatma Şahin’den bilgi aldı, değerlendirmelerde bulundu. Kandemir, Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) iş birliğinde hayata geçirilen Gaziantep modelinin hem ülkeye hem de şehre yeni bir vizyon kazandırdığını söyledi.

GAZİANTEP MODELİ DÜNYADA ÖRNEK HALE GELECEK

Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretinde konuşan Erkan Kandemir, Gaziantep ile gurur duyulduğunu ve Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Başta başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Milletvekili arkadaşlarımız Ankara’da, başkanımız burada olağanüstü bir başarı sergilediler. Tüm Türkiye’de örnek olduğuna inanıyorum. Gaziantep’te ki birlik beraberlik ruhunun, bu şehrin kültüründe de gördük. Bir kez daha buraya gelince bunu yaşamış olduk. “Gaziantep Modeli” sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın da bir kentin şehirleşme öyküsünü, kültürünü merkeze koyarak bir model ve marka haline getirmesinin hikâyesidir. Bu bir vizyon ve ufuk gerektirir. Bu vizyon, ufuk ve bir bu kadar birikimin yanı sıra inançla enerji Büyükşehir Belediye Başkanımızda mevcut. Bunun için ben inanıyorum ki Gaziantep, sadece Türkiye değil Dünya’ya örnek bir model haline gelecek. Zaten şu anda son 5 sene içerisinde kat ettiği yol, Gazi şehrin değerlerini tüm Dünya’nın beğenisine markalaşarak sunması, büyük bir örnek” dedi.

TEKNOFESTİN GAZİANTEP’TE DÜZENLENMESİ TESADÜF DEĞİL 

TEKNOFEST 2020’nin Gaziantep’te yapılmasının çok kıymetli olduğunun altını çizen Kandemir şunları söyledi: “Türkiye, malum olduğu üzere pek çok alanda yerli ve milli teknolojiyi harekete geçirdi. Cumhurbaşkanımızın kararlı iradesi ve parlamentoda bulunan milletvekili arkadaşlarımızın gayretleriyle, milli ve yerli bir seferberlik başlattık. Savunma sanayisinde ciddi başarılar kazandık. Sadece savunma sanayisinde değil, hemen hemen ülkenin çok temel konularında gerçekten de teknolojiyi kullanabilen ve üreten bir hale geldik. Bu manada TEKNOFEST, genç arkadaşların ilham aldığı, başardığı ve daha çok şey başardığını hissedebileceği bir festival. Esasen, bir heyecanın umudun tazelenmesini ifade eden TEKNOFEST’in Gaziantep’te olması tesadüf değil. Bu şehir, örnek şehirlerden bir tanesi. İnsanının dokusuyla da örnek teşkil ediyor. İnanıyorum ki teknolojide ki bu sıçrama, şehre ayrı bir heyecan katacağına inanıyorum. Gaziantep’in kurtuluşunun 100’ncü yılı Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde kutlanıyor. Ciddi bir hazırlık yapıyoruz bunun için. Kadim bir kent burası. Bu kadim kentin kadim kültürünü Antepli her daim göstermiş. Buradaki heyecanı ve milli beraberlik duygusunu hep beraber yaşama anlayışının bir göstergesi. Gaziantep, direnişiyle milli mücadelenin sembolü haline geldi. Bu sene Gaziantep için hem festivalleriyle, hem de bu tür organizasyonlarıyla tabiri caiz ise yerinde durmuyor. Bu kadar üretimin, katmayı ileriye taşıyıp, bu vizyonlu çalışmalarımızla yüzüncü yılı taçlandırmış olacağız.” Ziyaretin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Mehmet Torun


Mehmet Torun
9.01.2020


Yorum yap

Diğer Haberler