NAKSAN devam ediyor...

Naksan Holding davasında flaş karar mahkeme başkanı duruşmayı erteledi.
NAKSAN devam ediyor...

16.45 Naksan Holding  davası yarın saat 10.00 ertelendi.

16.00 FETÖ kapsamında yargılanan Cahit Nakıboğlu ve Taner Nakıboğlu davasında tanık olarak çağrılan Mehmet Ali Sağlamcılar da konuştu.

Sağlamcılar, ifadesinde Mehmet Yetkinşekerci ile aynı şeyleri söylerken, Cahit Nakıboğlu'nun GTO seçimlerinde Mehmet Kocatürk'e karşı verdiği mücadeleden bilgisinin olmadığını ileri sürdü. 

Tanıkların konuştuğu mahkemede, İşadamı Mehmet Ali Sağlamcılar, "6-7 yıl önce bir arkadaş evinde oturuyorduk. Yetkinşekerci de vardı. Mehmet Kocatürk geldi. Bize, Cahit Nakıboğlu beni kovdu" diye konuştu" dedi. 

Mahkeme hakimi 'neden diye sormadınız mı" deyince Sağlamcılar 'hayır' cevabını verdi. Sağlamcılar, "Aradan bir kaç gün geçti. Cahit Nakıboğlu'na bunu sordum. Nakıboğlu bana üstüne vazife olmayan işlere karışma dedi. Üstelemedik" dedi.

BİlGİM YOK

GTO seçimlerinde Kocatürk’ün ekibi GTO’yu ele geçirmek için çalışmalar  ve organizasyon yaptığı konusundaki iddia üzerine Sağlamcılar, "Bilgim yok"cevabını verdi. 

 

14:35 Naksan Davasında şok tanık. Naksan Holding'in kaybolan 1 Milyon TL  parasından dolayı cezaevinde olan İbrahim Küçük tanık olarak dinleniyor.

14:20- Tanıklardan Hasan Gürkan Bayram ifadesinde "Ben 2010 yılına kadar cemaat içerisinde bulundum. O tarihe kadar işadamları ile yapılan toplantılarda Cahit ve Taner Nakıboğlu'nu görmedim. 2010 yılında Eman Tur'un organizasyonu ile Umre'ye gittim. O ziyaretin organizasyonunu Cahit Nakıboğlu yapmadı ama onun himayesinde gerçekleşti. Umre ziyaretinde cemaatten olmayan işadamları da vardı. Geneyik bölgesinde arsa fiyatları 30-50 kuruş iken oradan arsa toplandığını duydum. Daha sonra Nakıboğlu oradan 5 TL’ye yer aldı. Antepia ortaya çıkınca fiyatı 50 TL’ye çıktı. Oradaki rantı kim elde etti tapu kayıtlarına bakılırsa ortaya çıkar." dedi.

 

13:30- Nakıboğlu duruşmasında ilk olarak Mehmet Durdu Yetkinşekerci dinlendi. Yetkinşekerci ifadesinde Nakıboğlu- FETÖ ilişkileri ve GTO seçimlerine yönelik önemli açıklamalar yaptı. Yetkinşekerci, Cahit Nakıboğlu’nun FETÖ İmamı  Mehmet Kocatürk’ü kovduğuna şahit olmadığını belirtti. Yetkinşekerci ancak Mehmet Kocatürk’ün kendilerine ‘Cahit Nakıboğlu benim holding binasına girişimi yasakladı ve bana hakarette bulundu’ diyerek serzenişte bulundu. Yetkinşekerci, “2013 yılında yapılan GTO seçimlerinde Kocatürk’ün ekibi GTO’yu ele geçirmek için çalışmalar  ve organizasyon yaptı. Cahit Nakıboğlu da o seçimde Mehmet Kocatürk’e karşı seçim mücadelesi verdi” dedi.

 

12:00- Duruşmada savcıya ifade veren tanıkların ifadelerinin ardından, Nakıboğlu için emniyetten gelen rapor okundu. Etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyen Cahit Nakıboğlu’nun verdiği isimlerinin birçoğunun FETÖ ile iltisaklı olduğu ortaya çıktı. Emniyet raporunda Nakıboğlu’nun verdiği bilgilerin örgütün dağılmasında etkili olmadığı mahkemeye gönderildi. Mahkeme  daha önceki  duruşmada Cahit Nakıboğlu’nun itiraflarının ne derece etkili olup olmadığı konusunda emniyetten rapor istemişti.

 

10:00 - Gaziantep'te FETÖ'nün "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'in eski Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu'nun  ve Taner Nakıboğlu’nun da aralarında bulunduğu 25 sanığın yargılanmasında dördüncü duruşma başladı. 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tanıklar ifade vermeye başladı

Sanıklar, "Silahlı terör örgütü yönetme, terörizmin finansmanı hakkında kanuna muhalefet, suç gelirlerinin önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama ve vergi usul kanununa muhalefet" suçlarından yargılanıyor.

 

 

Ayrıntılar Birazdan...


Haber Merkezi
20.02.2018

Yorum yap

Diğer Haberler