NAKSAN Davasında Taner ve Cahit Nakıboğlu savunmalarında neler söyledi?

NAKSAN Davasında Taner ve Cahit Nakıboğlu savunmalarında neler söyledi?

NAKSAN Davasında mahkeme heyeti kararını verdi. Cahit Nakıboğlu tahliye edilirken, Emre Nakıboğlu tutuklandı. tutuklu sanıklardan Taner Nakıboğlu, Cihan Dağcı ve Murat Zar'ın da tutukluluk halinin devamına karar verildi. 

 

 

Mahkeme hakimi Adnan Yılmaz'ın verdiği kararla, 8 yıl 9 ay ceza alan Cahit Nakıboğlu tahliye olurken Taner Nakıboğlu’na 15 yıl ceza verildi. Cihan Dağcı 8 yıl 9 ay, Murat Zar ise 8 yıl 9 ay hüküm giydi. Bu arada Ferhan Nakıboğlu ise 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

 

EMRE NAKIBOĞLU TUTUKLANDI

Cahit Nakıboğlu'nun oglu Emre Nakıboğlu ile için ise tutuklama kararı verildi. Hakim Adnan Yılmaz, Emre Nakıboğlu'na 11 yıl 3 ay hapis cezası verdil. 

  

 

 

Gaziantep'te, Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 4'ü tutuklu 27 sanığın yargılandığı Naksan Holding'e yönelik süren davanın 12’inci celsesinde karar duruşması yapıldı. Cahit Nakıboğlu, Taner Nakıboğlu, Cihan Dağcı ve Murat Zar hakim karşısına çıktı.

Taner Nakıboğlu gönderdiği dilekçe ile şirketlerine konulan kayyumların kaldırılmasını istedi.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında sanıkların cezalandırılmalarını ve tutukluluk hallerinin devamını istedi.

 Tutuklu sanık Taner Nakıboğlu, savunmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini anlattı. Taner Nakıboğlu son savunmasında 28 Mart 2016 tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerine Zirve Üniversitesi ve İpek Vakfı ile sorunlarının olmadığını belirttiğini söyledi.  Taner Nakıboğlu, 26 mart 2016 tarihinde Kulliye2de babası Cahit  Nakıboğlu   ile Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde Erdoğan’ın babasından Zirve Üniversitesi mütevelli heyetinden istifa edilmesini istediği açıkladı. Nakıboğlu, kendisinin de 6 Nisan’da bu görevden istifa ettiğini belirti.

Cahit Nakıboğlu da savunmasında, sağlık sorunlarının bulunduğunu belirterek, tahliyesini ve beratını istedi.

Gaziantep kamuoyu bugün Naksan Davası’na odaklanacak. 2 yıldır süren davada bugün mahkeme heyetinin karar vermesi bekleniyor. Davada  Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Tanıkboğlu ile , Cihan Dağcı ve Murat Zar tutuklu yargılanırken, 23 sanıkta tutuksuz yargılanıyor.

 

MEHMET TORUN

 

 

 

 


Haber Merkezi
8.11.2018

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler