NEREDEN NEREYE!

NEREDEN NEREYE!

Özelde 5 yıldızlı konfor, Devlette fareler cirit atıyor

Bir zamanlar başta Gaziantep olmak üzere bölgenin en temiz ve gözde hastanesi olan eski Primer Hastanesi, şimdiki Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Hizmet Binası  olumsuzluklarla kamuoyunun gündemini meşgul ediyor. Hastanede önce Palyatif Bakım Ünitesi'nde fare rezaleti yaşandı. Şimdi de temizlik malzemelerinin koridorlarda bulunması ve tuvaletlerde sıvı sabun ve peçetelerin bulunmaması dikkat çekiyor. Hastanenin bakımsızlığı vatandaşında tepkisini çekiyor.

 

Video Haber

NEREDEN NEREYE!

NEREDEN NEREYE!

 

Devletin el koyduğu Primer Hastanesi, yeni adıyla Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde fareler cirit atıyor. Hastanede fare avı, hasta yakınları tarafından kameraya alındı. Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ‘fare avı’ görüntülendi. Gaziantep kamuoyu bu şaşkınlığı üzerinden atamamışken, PUSULA’nın hastanede çektiği fotoğraflar yaşanan rezaletin sadece farelerden oluşmadığını gözler önüne serdi.

PUSULA HASTANEYE GİTTİ REZALETİ GÖRÜNTÜLEDİ

Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Hizmet Binası’nda yaşanan kedi ve fare rezaletinden sonra hastanedeki yaşanan olumsuzlukları belgelemeye gitti. Hastane tuvaletlerindeki manzara şaşkınlık yarattı.  Hastane tuvaletleri hijyenden uzak bir durumda hizmet veriyor. Tuvaletlerde ne sıvı sabun, ne de peçete bulunuyor. Bunların yanı sıra hastane koridorlarında temizlik malzemeleri orta yerde duruyor.

YÖNETİM KATI DAHA TEMİZ

Hastanenin hemen hemen bütün tuvalet giderleri bozuk. Koku hastaneye yayılmış, tuvalet ihtiyacını gidermek bir yana, görüntüye bile tahammül edilemiyor. Personel ve hastane yönetimi için kullanılan tuvaletleri de geziyoruz. Onlardaki durum hastaların kullandığına nispeten daha iyi görünüyor. Yönetim katı tuvaletlerinde en azından peçete, sabun ve el havlusu bulunuyor.

KEDİLER GİTTİ FARELER GELDİ

Geçtiğimiz idari ve işler müdürünün makam odası mali polis tarafından basılan ve evraklarına el konulan hastane şimdi de hizmet kalitesi ile tepkilere neden olmaya başladı. Birkaç ay önce hastane koridorlarında gezen kediler ulusal televizyonlara haber olurken, kamuoyuna yansıyan görüntüler, hastanenin son zamanlarda bu kez de farelerle başının dertte olduğunu ortaya koyuyor.

ÖZEL HASTANE İDİ DEVLET HASTANESİ OLDU

İdari ve mali işler müdürünün odasının aylarca mühürlü kalmasının ardından yapılan soruşturmaların sonucu henüz kamuoyu ile paylaşılmazken, hastanedeki olumsuzluklar şikayetlere yol açıyor. FETÖ soruşturması kapsamında el konulan Özel Primer Hastanesi Ersin Arslan Hastanesine bağlı Mücahitler Ek Binası olarak hizmet veriyor. Daha önce 5 yıldızlı otel konforundaki hastanede son zamanlarda farelerin cirit atması, “Güzel hastane nereden nereye getirildi” sorusunu akla getiriyor. Mücahitler Ek Binasında bulunan ve yaşlı hastalara hizmet veren Palyatif Bakım Merkezi’nde çekilen video görüntüsü hastanenin içler acısı durumunu ortaya koyuyor. Hastanenin temizlik görevlileri fare avına çıkarken, hastalar da bu içler acısı durumu cep telefonu kamerası ile görüntülemişlerdi. MEHMET dEMİR

 

 


Haber Merkezi
6.12.2018

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler