NET BİR GALİBİYET

Ligin ikinci yarısına 4’te 4 yaparak iyi bir giriş yapan Gazişehir GFK’da Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Adanaspor karşısında alınan galibiyetten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.
NET BİR GALİBİYET

Ligin ikinci yarısına 4’te 4 yaparak iyi bir giriş yapan Gazişehir GFK’da Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Adanaspor karşısında alınan galibiyetten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Hafta içinde yaptıkları antrenmanlarda derslerine iyi çalıştıklarını belirten Sözeri, “Adanaspor maçını kazanmamız çok önemliydi. Oyuncularımı yürekten tebrik ediyorum, camiamıza hayırlı olsun net bir galibiyet oldu” dedi.

 

 

GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ

 

Konuşmasının başında, şehit düşen güvenlik güçlerine rahmet dileyerek başlayan Teknik Direktör Erkan Sözeri, "Biz burada rahat rahat futbol oynuyorsak bunu onlara borçluyuz. Mekanları cennet olsun, ailelerine sabırlar diliyorum." dedi. Sözeri, “Maçtan önce söylemek isterim ki bu vatan bu topraklar kutsal olduğu için şehitlerimiz var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz, mekanları cennettir. Bizler çok rahat futbol oynayabiliyorsak hayatımızı idam ettirebiliyorsak askerlerimize borçluyuz. Şehit ailelerimize büyük sabırlar diliyorum. Ülkemiz hep hedef olmuştur ama bu olaylar biter biter diye 40 sene oldu bu olaylarında üstesinden de gelecek bir ülkeyiz” dedi.

 

DERSİMİZE İYİ ÇALIŞTIK

 

Hafta içerisinde rakiplerini iyi analiz ettiklerini dile getiren Erkan Sözeri, “Osman Özköylü’nün her zaman pasa dayalı bir oyun sistemi var. Bizler de sahada önde baskı yaparak hataya zorlayarak bölgeye topları atarak pozisyonlar bulmayı hedeflemiştik hedeflerimize ulaştık. Gerçekten dersimize iyi çalışmışız, oyuncularım da iyi sınav verdiler. Oyuncularımı tebrik ediyorum ama 4-0'dan sonraki 15 dakikalık bölümde oyun planımız, geriye çekilme, oyun planımızın içinde yoktu. Maç içerisinde defalarca uyarmamıza rağmen maalesef orada sıkıntı yaşadık. Futbolda her şey vardır maç 4-2'ye geldi. Bundan sonraki maçlarımızda bu hataya düşmemek için iyi analiz edeceğiz. Bu tarz eksiklikleri hataları yapmamız gerekiyor. Adanaspor maçını kazanmamız çok önemliydi” dedi.

 

TRİBÜNLERİ DOLDURUN

 

Oyuncularını aldıkları galibiyetten dolayı kutladığı söyleyen Sözeri, “Camiamıza hayırlı olsun net bir galibiyet oldu. Oyun kalitemiz iyiye yakındı güzel diyebilirim. İlk 11'de başlayan oyuna sonrada giren oyuncularım görevlerini başarılı bir şekilde yaptılar. Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Hafta içinde de söylemiştik; takımımızın kaybetme lüksü yok. Üstümüzdeki takımların kaybetme kredileri var, bizim yok. Önümüzdeki hafta İstanbulspor maçı var, ona hazırlanacağız. Eksiklerimize var mı var ama iyi çalışacağız. Taraftarlarımıza sesleniyorum takımımızın da artık dolu tribünlere oynamamız gerekiyor. Oyucularımız desteği hak ediyorlar" dedi.


Haber Merkezi
14.02.2018

Yorum yap

Diğer Haberler