Niye anlatmadınız?

AK Parti Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından veto edilen 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen kanun teklifiyle ilgili partisinin milletvekillerine göndermede bulundu
Niye anlatmadınız?
Veto edilen kanun teklifinin milletvekilleri tarafından sevinçle karşılanmasını eleştiren Tayyar, “Madem içinize sinmedi, daha önce niye anlatmadınız?” dedi.

Türkiye’nin çeşitli illerine dağılmış durumdaki yaklaşık 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen kanun teklifi AK Parti ve MHP’lilerin oylarıyla kabul edilmişti. Kanun teklifi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından veto edildi. Erdoğan’ın vetosunun ardından AK Parti Gaziantep eski milletvekili Şamil Tayyar, Twitter hesabı üzerinden değerlendirmede bulundu.

NİYE ANLATMADINIZ?

Paylaşımında kanun teklifini kabul edilmesini eleştiren Tayyar, “Reis, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen kanunu veto etti. Arkadaşlarımızın da nerdeyse hepsi mutlu. Madem içinize sinmedi, daha önce niye anlatmadınız? Veto eden aklın iknası zor olmasa gerek. Dilerim bu karar, testiyi taşıyanla kıranı ayırmaya da vesile olur” ifadelerini kullandı.

MAHİR ÜNAL'A ÖVGÜ

Şamil Tayyar, oylamaya katılmayan AK Partili Mahir Ünal'a ise destekte bulunarak, "Sözümüzü esirgemeyelim ama kimseye de haksızlık etmeyelim. Samimi olmak gerekirse; Mahir Ünal başkanımıza haksızlık yapılıyor. Partide düzenlemeye 5 ay boyunca karşı çıkmış, hatta oylamaya katılmamıştır" dedi.


Haber Merkezi
4.12.2019


Yorum yap

Diğer Haberler