Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Günümüzde güven açısından pek çok kurum ve kuruluşlar kişilere karşı hazırlanan evraklara ve yapılan işlemlerde noter onaylı tercüme talebinde bulunmaktadır. Tercümesi gerçekleştirilmiş olan evrakların üzerinde yeminli tercüme büroları tarafından sağlanmış olan yeminli tercümanların imza ve mühürleri bulunur.

Bunun ardından noter onaylı tercüme işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem için yeminli tercümanın imzalamış olan evrak noter tasdikine uygun bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Evrak uygunluk sağladığı zaman evrakları imzalayan yeminli tercüman bağlı olduğu notere giderek evrakı onaylatır.

Noter Onaylı Tercüme Hizmeti Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Noter onaylı tercüme fiyatları tercüme bürosu tarafından belirlenmektedir. Fiyat belirlenirken bir kaç noktaya dikkat edilir. İşlem yapılacak olan evrakın tercüme yapılması istenilen dili, tercüme yapılacak olan karakter sayısı yükseldikçe fiyatta yükselmektedir.

Resmi bir evrak olduğu için yeminli tercümanın da imzasının atıldığı sayfa sayısı da fiyat belirlerken dikkate alınmaktadır. Büroda bu işlem yapıldıktan sonra noterde tasdik için belirli bir şekilde harici fiyat çıkarmaktadır. Noter onaylı tercüme işlerinizi https://www.okeanostercume.com.tr/acil-noter-onayli-yeminli-tercume/ adresinden Bilgi alarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz


Haber Merkezi
12.11.2020

Yorum yap

Diğer Haberler