Pastel Boya ile Etkinlikler

Pastel Boya ile Etkinlikler

İnsanların eğitim hayatlarının neredeyse bütününde resim yapmak durumunda kalabilirler. Bunun içinde çeşitli malzemelere ihtiyaç duymaktadırlar. Bu malzemelerden bir tanesi de pastel boyalardır. Pastel boya, sıradan boyalardan farklı olan çok canlı bir boya çeşididir. Bu boya ile resim yapan kişiler, belli tekniklere uyarak yapmalıdır. Bunun içinde bazı yolları takip etmelidir. Pastel boyalar, kalem tutma şeklinde tutulmamalıdır. Çünkü bu şekilde tutulması istenilen resmin yapılmasına engel olmaktadır. Bu aşamada tercih edilen pastel boya çok önemlidir.

Pastel Boya Çeşitleri

Pastel boyalar, ihtiyaca göre farklı setlerle satılmaktadır. Setlerin özellikleri sayılarıdır. Kimileri 12, kimileri 24'lü setlerden oluşmaktadır. Setlerdeki sayılar arttıkça renk seçenekleri artmaktadır. Bu da yapılacak olan resimde daha da özgürleşilmesini sağlamaktadır. Kalitesine göre yağlı boya çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlar kağıt üzerinde daha canlı renk bırakmaktadır. Zaten iyi bir pastel boya, yağlı olarak seçilmelidir.

Kurumuş olanlar tercih edilirse güzel renkler vermeyebilmektedir. Bu da yapılan resimden hevesin kaçmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle kaliteli pastel boyalar tercih edilmelidir. Farklı kalitelerdeki pastel boyaları incelemek için, https://www.guvensanat.com/pastel-boyalar  sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 


Haber Merkezi
29.12.2020

Yorum yap

Diğer Haberler