Polisgücü ilk maçına bugün çıkıyor

THF Süper Liginin ardından gözler Türkiye'nin ev sahipliğinde Alanya’da 14-16 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Eurohockey Indoor Club Trophy 2020’e çevrilirken temsilcimiz ilk maçını bugün Portekiz ekibine karşı oynayacak.
Polisgücü ilk maçına bugün çıkıyor

Avrupa’nın en iyi 8 takımı arasında yer alan Gaziantep Polisgücüspor Erkek Hokey Takımı şampiyona’da Türkiye’yi temsil edecek. Gaziantep’in girişimleri sonrası Türkiye'nin ev sahipliğinde 14-16 Şubat 2020 tarihleri arasında Alanya’da gerçekleştirilecek olan Eurohockey Indoor Club Trophy 2020’de Türkiye’yi temsil edecek olan Gaziantep Polisgücü Erkek Hokey Takımı çalışmalarını tamamlarken şampiyonada Gaziantep Polisgücü ilk maçını bugün Portekiz temsilcisi Ad Lousada ile yapacak. Ardından İsviçre temsilcisi HC Rotweiss Wettingen karşılaşacak olan Gaziantep Polisgücü Erkek Hokey Takımı 15 Şubat Cumartesi günü ise Fransa’nın Luc Ronchin HC takımıyla karşılaşacak. Avrupa’nın devleriyle mücadele edecek olan Gaziantepli takım şampiyonanın favorisi olarak gösteriliyor.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Türkiye’ye defalarca Avrupa Şampiyonluğu zaferi yaşatarak hokey alanında birçok Avrupa Şampiyonluk kupası kazandıran Gaziantep Polisgücüspor Kulübü kadın ve erkek takımları rotayı yeniden Avrupa Şampiyonalarına çevirdi. Alanya’nın ev sahipliğinde 14-16 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan spor dünyasında da Avrupa’nın süper ligi olarak bilinen Eurohockey Indoor Club Trophy 2020’de Türkiye’yi temsil edecek olan Gaziantep Polisgücü Spor erkek hokey takımı hazırlıklarını tamamladı.

TEKNİK NEDENLERDEN DOLAYI ALANYA'DA OYNAYACAĞIZ

Şampiyona öncesi bir değerlendirme yapan Gaziantep Polisgücüspor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan "THF Süper Liglerinin ardından sırada Avrupa Şampiyonaları var. Bugün Gaziantep Polisgücüspor'un ev sahipliğinde Alanya’da Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 başlıyor. Bu şampiyonanın ev sahibi biziz. Ancak teknik nedenlerden dolayı şampiyona Alanya’da gerçekleştiriliyor. Bu şampiyonada Avrupa’nın en güçlü takımlarıyla mücadele edeceğiz."

SIRADA AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU VAR


Kaplan; "Bugün başlayacak olan Eurohockey Indoor Club Trophy katılacak ülkeler A grubunda Hollanda, İngiltere, Hırvatistan ve İrlanda, B grubunda ise İsviçre, Fransa, Portekiz ve Türkiye olup takımımız Türkiye’yi temsil edecek. Cuma günü ilk maçımızda Portekiz ikinci maçımızda İsviçre’nin takımlarıyla karşılaşacağız. Cumartesi ise Fransa’nın ekibiyle takımımız karşılaşacak. Daha sonra çapraz karşılaşmalar gerçekleşecek olup amacımız bu yılda ülkemize yeni bir Avrupa şampiyonluğu kazandırmak”

GÜÇLÜ RAKİPLERLE OYNAYACAKLAR

14-16 Şubat 2020 tarihleri arasında Alanya’da gerçekleştirilecek olan Eurohockey Indoor Club Trophy 2020’ye Aralarında Gaziantep Polisgücü’ spor Kulübünün de bulunduğu Avrupa’nın en iyi 8 takımı katılıyor. Şampiyonaya İngiltere’nin East Grinstead Takımı, Hırvatistan’ın Hockey Club Zelina Takımı, Hollanda’nın SCHS Takımı, İrlanda’nın Three Rock Rovers Takımı, Portekiz’in AD Lousada Takımı , İsviçre’nin HC Rotweiss Wettingen, Takımı, Fransa’nın Luc Ronchin HC ve Türkiye temsilcisi Gaziantep Polisgücü Spor Erkek Hokey Takımı katılıyor.

İLK RAKİP PORTEKİZ EKİBİ

8 ülke takımının bulunduğu Avrupa Kulüpler Şampiyonası Trophy'de Türkiye temsilcisi Gaziantep Polisgücü ilk ikiye girip Avrupa'nın en üst liginde yer alabilmek için mücadele edecek. Gaziantep Polisgücü Avrupa Kulüpler Şampiyonası Troph'de ilk maçını bugün saat 13.15’te Portekiz temsilcisi Ad Lousada ile yapacak. Ardından İsviçre temsilcisi HC Rotweiss Wettingen karşılaşacak olan Gaziantep Polisgücü Erkek Hokey Takımı 15 Şubat Cumartesi günü ise Fransa’nın Luc Ronchin HC takımıyla karşılaşacak. A ve B Gruplerinin ilk iki takımının eşleştirileceği karşılaşmalarda ise şampiyonanın ilk iki takımı belirlenecek. Gaziantep Polisgücü Spor Erkek Hokey Takımı şampiyonanın favori ekipleri arasında gösteriliyor. BÜLTEN


Haber Merkezi
13.02.2020

Yorum yap

Diğer Haberler