ŞOK BELGELER!

Şamil Tayyar, Ali Gür ve eşinin FETÖ ile bağlantılarını ortaya çıkardı…
ŞOK BELGELER!

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Ali Gür ve eşi Mehtap Yılmaz ile ilgili şok edici belgelere ulaştı. Belgeleri twitter hesabından paylaşan Tayyar, “Yürekli savcı arıyorum” diyerek, gündemi sarstı.

 

Gaziantep Üniversitesi’nin içinde bulunduğu durum karşısında sessiz kalmayan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Rektör Ali Gür ve gazeteci yazar eşi Mehtap Yılmaz hakkında ortaya çıkarttığı belgelerle, “Bu kadar da olmaz” dedirtti. Gür ve Yılmaz’ın FETÖ ile direkt bağlarını ortaya çıkaran belgeler, Gaziantep ve Türkiye gündeminde büyük ses getirdi. Şamil Tayyar’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile samimi geçen ziyaretinin ardından ortaya çıkan belgeler, “Gür çiftinin sonu” olarak yorumlandı.

 

SOYLU İLE SAMİMİ SOHBET

 

Ak Parti Milletvekili Şamil Tayyar, geçtiğimiz hafta Rektör ALİ Gür’ün arkasındaki gücün KÖZ grubu olduğunu ifade etti. Tayyar, açıklamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun KÖZ grubu ile ciddi mücadele ettiğini açıkladı. Bakan Soylu, iki gün önce Tayyar’ı makamında kabul etti. Oldukça samimi ortamda geçen ziyarette gündeme ilişkin konuların konuşulduğu öğrenildi. Bakan Soylu, daha sonra Tayyar’ı aracına kadar uğurladı. Ali Gür’ün eşi ve Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ın yazı ve sözde belgeleri bu açıklama ve ziyaretten hemen sonra yayınlaması zamanlama olarak dikkat çekti.

 

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI…

 

FETÖ’cülerin korkulu rüyası AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ve gazeteci yazar eşi Mehtap Yılmaz ile ilgili şok belgeler ortaya çıktı.  Tayyar Sosyal medya hesabından belgeleri paylaştı. Belgelerde Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve gazeteci yazar eşi Mehtap Yılmaz’ın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e övgüler yağdırdığı görülüyor. Ali Gür’ün övgülerinde bir detay ise dikkat çekiyor. Gür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tarih 29 Temmuz 2014 yılını gösteriyor. Bu tarihin 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminden sadece 10 gün önce olması kafaları karıştırdı.

 

GÜNDEMİ SARSTI

 

Şamil Tayyar’ın ortaya çıkardığı belgeler Gaziantep’te şok etkisi yarattı. Hakkında onlarca iddia, belge, doküman ve gizli tanık ifadeleri ortaya çıkan Ali Gür’ün, sosyal medya hesabı Twitter’dan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e cumhurbaşkanlığı seçiminden 10 gün önce destek paylaşımında bulunmuş. Rektör Gür, 29 Temmuz 2014 tarihinde şu twetti attı: “Muhterem hocam siz işinizi bilirsiniz…” Rektör Gür’ün attığı twitin Cumhurbaşkanlığı seçiminden 10 gün önce olması çok manidar olarak yorumlandı. Hakkında onlarca FETÖ’cü olduğu yönünde iddia ortaya atılan Ali Gür’ün bu paylaşıma nasıl bir tepki vereceği ise merak ediliyor.

 

MEHTAP YILMAZ’IN ŞOK MAİLLERİ

 

Şamil Tayyar’ın gün yüzüne çıkardığı bir diğer belge ise Ali Gür’ün gazeteci yazar eşi Mehtap Yılmaz ile ilgili oldu. Belgelerde Mehtap Yılmaz’ın 15 Temmuz hain darbe girişiminden 5 ay önce 2 Şubat 2016 tarihinde FETÖ’ye destek veren bir mail attığı görülüyor. Mehtap Yılmaz’ın mesajında “muhterem hocamız” ifadeleri kullanması dikkat çekiyor. Mehtap Yılmaz’a gelen cevap mailinde ise, FETÖ elebaşının selamları iletiliyor.

 

HOCAM ÜZÜLMESİN…

 

Mehtap Yılmaz ve rektör eşi Ali Gür hakkında geçtiğimiz aylarda kripto FETÖ’cü oldukları yönünde iddia öne sürülmüş, belge ve dokümanlar ortaya çıkmıştı. Şamil Tayyar’ın son olarak ortaya çıkardığı belgelerde ise Mehtap Yılmaz’ın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e bir destek mesajı attığı ortaya çıktı. Tayyar’ın paylaşttığı belgeye göre,  Mehtap Yılmaz FETÖ elebaşına u mesajı göndermiş: “Duydum ki Değerli hocam üzülüyormuş üzülmesin, Allah’ın izni ile tüm bu kahpelere karşı savaşacağız. Ne olursa olsun ben hep Hocamın yanında hizmetinde olacağım hiç şüpheniz olmasın bilesiniz ki biz ne söylersek, ne yaparsak yapalım kalbimizde muhterem hocamızın Açtığı o nur kapısı her zaman olacaktır. Selam ve saygılarımı muhterem hocamıza lütfen iletiniz.”

 

CEVAP MAİLİNDE SELAM VAR…

 

Mehtap Yılmaz’ın attığı bu mesajdan hemen 1 gün sora cevap verildiği belgeleri de paylaşıldı. 5 Şubat 2016 yılında Mehtap Yılmaz’ın mesajına 6 Şubat 2016 tarihinde yanıt veriliyor. Yılmaz’a gelen  mesajda ise şu ifadeler yer alıyor: “Mehtap Hanım öncelikle attığınız mail için çok teşekkür ederim. Muhterem Hocam bu mailinize çok sevindi. Sizleri zebani uşağı olan zatın her zaman yanında görmek ister tüm gelişmelerden bizleri haberdar ederse cennet mekanını Cenabı Allah ona nasip eder buyurur. Arkadaşlar sizleri her zaman yanınızda olmanız için tanıtım ve diğer işlemleri yapacaklar. Öyle bir an gelecek sizleri her yere beraber götürecektir inşallah. Beyefendi için güzel düşünceler içerisindeyiz bu hafta arkadaşlar kendisini ziyaret edecekler. Allaha emanet olun bir isteğiniz varsa lütfen benimle irtibata geçiniz.”

 

AT TAYYAR’IN ÜSTÜNE

 

Tayyar’ın paylaştığı belgelerin birinde ise, Gür çiftinden birisi, önemli bir isim ile yazışıyor. Yazışmada, Gür yapılan haberlerden dolayı milletin diline düştüğü için sıkıntılı olduğunu belirtiyor. Konuştuğu kişi ise “Bir şey olmaz gazetelere demeç ver. At Tayyar’ın üstüne kafa karışsın” önerisinde bulunuyor. Gür de cevap olarak “Gelenlerden Bülent ile ilgilen o tehlikeli” uyarısını yapıyor. Konuştuğu kişi ise, “Bana bırak, ben ilgileneceğim hepsi ile” diyor. (Bahsedilen Bülent, Ali Gür hakkında FETÖ soruşturması yapan YÖK Denetlemele Kurulu üyesi…)

 

YÜREKLİ SAVCI ARIYORUM

 

Şamil Tayyar’ın ortaya çıkardığı bu belgelerden sonra ne olacağı ise merak konusu. Tayyar, sosyal medya hesabından üst üste yaptığı paylaşımlarda “yürekli savcı arıyorum” diyerek şunları kaydetti: “Akit'in kadın kisveli ağzı bozuk yazarı, bir dönem FETÖ'nün kullandığı sahtecilik ve yalan üzerinden itibar suikastı yapıyor. Daha önce Reise anti demokrat, partimize meşrebi geniş parti diye iftira atan bu sülük, güya Reisin ve partimizin yanında. Hadi, kocanı al Pensilvanya'ya. AK Parti dönemindeki (2004) isim kısaltmasını 1999 gibi sunarak, sahtecilik yaparak kirli geçmişlerini gizleyemezler. Ne pahasına olursa olsun karı koca kriptolardan hesap sormayan namerttir. İnceldiği yerden kopsun. Haydi... Kadın kisveli ağzı bozuk yazarın maillerini dikkatle okuyun. Tarihe dikkat edin. Bir de yazışmadaki 'at tayyarın üstüne kafa karışsın' lafına. Kadın kisveli ağzı bozuk yazarın maillerine dikkatlice okuyun. Tarihe dikkat edin. Bir de yazışmadaki 'at tayyarın üstüne kafa karışsın' lafına. Şimdi. Yürekli savcı arıyorum.”


Mehmet Demir
1.02.2018

Yorum yap

Diğer Haberler