Ak Parti’de kongre heyecanı...KONGRE 3 ŞUBAT’TA

Ak Parti’de kongre heyecanı...KONGRE 3 ŞUBAT’TA

Ak Parti’de İl başkanlığı için Eyüp Özkeçeci’nin adaylığının kesinleşmesinden sonra gözler il yönetim kuruluna çevrildi.  Ak Parti’de il yönetimine girmek isteyenler için başvurular alınmaya başlandı. Öte yandan  AK Parti Gaziantep il kongresinin yapılacağı tarih belli oldu. Kongre 3 Şubat 2021 Çarşamba günü yapılacak.

Ak Parti Gaziantep İl Teşkilatı’nda kongre heyecanı yaşanmaya başlandı. İl Başkanlığı için genel merkez mevcut başkan Eyup Özkeçeci de karar kılarken,  gözler il yönetim kuruluna çevrildi. Ak Parti Gaziantep il Teşkilatı il yönetimine girmek isteyenlerin akuyelikgaziantep.org adresine başvur yapmasını istedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ak Parti Gaziantep İl Teşkilatı: “Teşkilat Görev Başvuru Formu. Kıymetli hemşehrilerimiz; Teşkilat Görev Başvuru Formu'nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. İl Başkanlığımız başvuru formunuzu kontrol ettikten sonra sizinle iletişime geçecektir” denildi.

Genel merkez tarafından AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı için mevcut başkan Eyup Özkeçeci,’nin devamı için karar alınırken, Özkeçeci’den , yeni yönetim kurulu listesinin oluşturulması için çalışma başlatılması istendi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ak Parti Gaziantep İl Teşkilatı yönetime girmek isteyen kişilerin başvurularını yapmalarını istedi.  Yapılan duyurudan sonra yönetime girmek isteyen partiler sitede yoğunluk oluşturdular. İlk gün akuyelikgaziantep.org adresine yüzlerce başvuru yapıldığı öğrenildi.

KONGRE 3 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ

İslahiye, Yavuzeli, Oğuzeli ilçe başkanlarına atama yapan, geride kalan diğer ilçe kongrelerini 2020 yılında yaparak tamamlayan AK Parti’de gözler il kongresinin ne zaman yapılacağına çevrilmişti.

AK Parti Gaziantep İl kongresi 3 Şubat  2021 Çarşamba günü yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılması bekleniyor. Kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması bekleniyor.

 

 

 

 


Mehmet Torun
12.01.2021


Yorum yap

Diğer Haberler