Son Dakika... Gaziantep’te Dev Operasyon...Çok sayıda gözaltı var

Gaziantep’te insansız hava aracı desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda 24 PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yapan 24 kişi gözaltına alındı.
Son Dakika... Gaziantep’te Dev Operasyon...Çok sayıda gözaltı var

Gaziantep’te insansız hava aracı desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda 24 PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yapan 24 kişi gözaltına alındı.Yapılan operasyonda çok sayıda silah ve terör örgütünü simgeleyen materyal ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Gaziantep Valiliği şu ifadelere yer verdi:”İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince il merkezi ve Nizip ilçemizde insansız hava aracı desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda:

PKK/KCK Terör örgütünün gençlik yapılanması (DGH) adına faaliyetlerde bulunduğu, sosyal medya üzerinden terör örgütünün propagandasını yaparak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına ve güvenlik güçlerine hakaret ettiği, provokatif eylemlerle müzahir kitleyi provoke ederek kanunsuz eylemlere yönlendirebileceği değerlendirilen (24) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve haklarında adli işlem başlatılmıştır.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda; (5) adet av tüfeği ve (76) adet fişek, (1) adet kurusıkı tabanca, (2) adet tabanca şarjörü, (6) adet örgütsel içerikli yasak yayın (kitap) (14) adet terör örgütünü simgeleyen materyal ile çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir. “

 


Haber Merkezi
14.02.2018

Yorum yap

Diğer Haberler