Son Dakika... İstifalar peş peşe gelebilir

Gaziantep Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut’un sağlık camiasında yaptığı atamalardan sonra ortalık karıştı.
Son Dakika... İstifalar peş peşe gelebilir

 Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başhekim olarak yeniden atanan Prof. Dr. Mesut Özkaya ve ekibi yeniden sözleşme imzalamadı. Bunun üzerine Özkaya ve ekibinin istifa edebileceği ihtimali doğdu.

Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sular durulmuyor. Atamalarda siyasilerin görüşünün dikkate alınmayıp, bazı dernek ve sendikaların etkili olduğu iddia edilirken, istifalarında peş peşe geleceği konuşuluyor.

Son atamalarla beraber yeniden Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başhekim olarak atanan Prof. Dr. Mesut Özkaya ve ekibi yeniden sözleşme imzalamadı. Özkaya’nın bu tavrından sonra devreye Ak Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci ve Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut girdi. Özkaya’nın istifa edebileceği ihtimali üzerine Özkaya ile görüşen Özkeçeci ve Turgut, Özkaya’dan 1 aylık bir süre istediği öne sürüldü.

Dr. Ersin Arslan hastanesinin hastane müdürlüğüne başarılı çalışmalarıyla tanınan Selahattin Gür’ün ve Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma Gündüz'e son atamalarda görev verilemesi  Özkaya ve ekibi tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Kulislere göre son atamalarda Özkaya’nın ekibinin devre dışı bırakıldığı iddia edildi.


Mehmet Torun
15.12.2017

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler