SON DAKİKA… Kobani olaylarında Gaziantep’te 5 kişi ölmüştü… Gaziantep’te gözaltı var mı?

Türkiye, yeni güne Kobani olayları nedeniyle halkı sokağa davet eden HDP’li tanınmış isimlerin gözaltına alınması haberiyle uyandı.
SON DAKİKA… Kobani olaylarında Gaziantep’te 5 kişi ölmüştü… Gaziantep’te gözaltı var mı?

 Aralarında Sırrı Süreyya Önder, Ayla Akat Aka, Ayhan Bilgen’in de bulunduğu çok sayıda isim hakkında gözaltı kararı var.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani bahanesiyle 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi. Terörle mücadele ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda 18 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında eski milletvekili ve HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, HDP'li RTÜK üyesi Ali Ürküt, eski HDP milletvekilleri Ayla Akat Ata, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Nazmi Gür, Emine Beyza Üstün, Emine Ayna, MYK üyesi Alp Altınörs ile mevcut ve eski HDP yöneticilerinin bulunduğu öğrenildi.

Gaziantep’te 5 kişi ölmüştü

Gaziantep'te, IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etme bahanesiyle toplanan grup ile karşıt görüşlü kişiler arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Birçok noktada tabanca ile tüfeklerin de kullanıldığı olaylarda 5 kişi öldü, 1'i polis 20'nin üzerinde kişi yaralanmıştı.
Türkiye genelinde Kobani olaylarında 53 kişi hayatını kaybederken, bunun 5’i Gaziantep’te gerçekleşmişti.
Bu sabah başlayan operasyonlar kapsamında, Gaziantep4te gözaltına alınan HDP’li isim olup olmadığı konusu merak ediliyor.


Haber Merkezi
25.09.2020

Yorum yap

Diğer Haberler