Ünlü iş adamları FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce iki defa gözaltına alınan ve FETÖ'nün organizasyonlarına sponsor olarak destek verdikleri iddia edilen ünlü sanayici Asım K. ile oğlu Murat K. tutuklanırken, Mehmet T., adli kontrol şartıyl
Ünlü iş adamları FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce iki defa gözaltına alınan ve FETÖ'nün organizasyonlarına sponsor olarak destek verdikleri iddia edilen ünlü sanayici Asım K. ile oğlu Murat K. tutuklanırken, Mehmet T., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gaziantep'in ve Türkiye'nin önde gelen firmalarından Köksan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Şişelenmiş Su ve İçecek Üreticileri Derneği (SUDER) yönetiminde yer alan ünlü iş adamı Asım K., 4. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasında oğlu Murat K. ile birlikte gözaltına alınmıştı. İş adamı Asım K. ile oğlu Murat K. tutuklandı.

Asım K., ve Murat K., ile beraber gözaltına alınan Mehmet T., savcının talebiyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı konu hakkında şu açıklamalarda bulundu

"Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nca silahlı terör örgütü FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması)’na yönelik soruşturma kapsamında; gözaltına alınan şirket yetkililerinden Asım K. ve Muhammet Murat K. sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmış olup, şüphelilerden  Muhammet Emin T. hakkında adli kontrol kararı uygulanmıştır."


Hüseyin Torun
14.07.2017

Yorum yap

Diğer Haberler