Sosyal tesis cenneti ilçe

Şahinbey’e 11 yeni sosyal tesis geliyor
Sosyal tesis  cenneti ilçe

Vatandaşların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çalışmalarını hızla sürdüren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 11 yeni mahalleyi daha sosyal tesisle buluşturuyor. Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesis yapımlarına büyük önem veren Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal tesisler en kısa zamanda hizmete girecek.

Her mahallede bir sosyal tesis açmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, ““Yeni dönemde inşallah Gönül Belediyeciliğine daha çok önem vereceğiz. Sosyal belediyecilik alanında şuana kadar Türkiye’de rekorlar kırdık. Hoş geldin bebek projemizde 102 bin bebeğe ulaştık. Evlilik okulu projemizde 28 bin çiftimize eğitim verdik. Askere gidenlere çanta yardımı, çorba evleri, dar gelirli ailelere yardım, sosyal market, spor ayakkabısı dağıtımı, Çanakkale’ye vatandaşlarımızı götürüyoruz. Yeni dönemde hem bu projelerimizi devam ettireceğiz hem de kütüphaneler millet kıraathaneleri sayısını hızla arttıracağız. Sosyal konut, kentsel dönüşüme devam edeceğiz. Yeni dönemde çocuklara, gençlere, kadınlara, eğitim, sağlık, spor, kültüre, sanata inşallah daha çok önem vereceğiz” dedi.

CUMA GÜZEL BAŞKANLIK YAPTI

Şahinbey Belediyesi Meclis Başkanvekili Cuma Güzel, Haziran ayı olağan meclis toplantısının 1. oturumunda ilçede devam eden ve biten hizmetler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Şahinbey’de eğitim, spor ve sosyal alanlarda önemli projeler hayata geçirdiklerini anlatan Güzel, “Yeni yollar açıyoruz. 6 sosyal tesisi tamamladık, 5 sosyal tesis ise yakın zamanda hizmete girecek. Kentsel dönüşüm kapsamında da çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

PROJELERİN SUNUMUNU YAPTI

Şahinbey Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu,  Şahinbey Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cuma Güzel, başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı. Başkanvekili Cuma Güzel, slayt eşliğinde meclis üyelerine ilçede her alanda devam eden ve biten projelerden bahsetti. Kentsel dönüşüm kapsamında 8 bin 286 kamulaştırma yapıldığını aktaran Cuma Güzel, “Kamulaştırma yapılan alanlarda yıkımlar tamamlandı. Mavikent 5. Etap’ta bin 245 konut da tamamlandı. İçerisinde nişan, kına, düğün gibi organizasyonların da gerçekleşeceği düğün salonu inşaatı da devam ediyor. Ayrıca Özdemir Bey ve Şehreküstü arası yol çalışmaları da ilerliyor” diye konuştu.

11 YENİ SOSYAL TESİS GELİYOR

Güzel, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nin de tamamlandığını bildirerek, “Şu an çevre düzenlemesi yapılıyor. Yakın zamanda hizmete açılacak. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi bölgeye yakışır bir tesis olacak” ifadelerini kullandı. Şahinbey İlçesi’nde 11 yeni sosyal tesis kazandırdıklarını dile getiren Güzel, şunları kaydetti: “Narlıtepe, Onur, İbni Sina, Fidanlık Üçoklar ve Dumkupınar’da yapılan sosyal tesislerimiz hizmete hazır. Yakın zamanda açılışları gerçekleştirilecek ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bülbülzade, Şahintepe, Binevler ve 23 Nisan Mahallesi’nde ise sosyal tesislerimizin inşaatları tamamlandı ve kullanıma hazır hale getirildi. Şu an sadece şevre düzenlemesi yapılıyor. Kısa bir süre içerisinde onlar da tamamlandıktan sonra hizmete girecek.”

Cuma Güzel, ayrıca Şahinbey Belediyesi olarak son 10 yılda 1 milyon vatandaşla iftar sofralarında buluştuklarını dile getirdi. Güzel, İlçede restorasyon çalışmalarının da yolunda olduğunu kaydetti: Millet Kıraathanelerimiz hizmete devam ediyor. Mecidiye Han’da devam eden restorasyon işleri yolunda. Tamamlandığı zaman kent turizmine önemli katkıları olacak.”

8 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Şahinbey Belediye Meclisi Haziran ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 8 maddenin 3’ü Plan Bütçe Komisyonuna, 1’i İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 1’i Plan Bütçe Komisyonu ve Eğitim Gençlik Spor Komisyonuna, 2’si ise Tarife Komisyonuna sevk edilirken, 2 madde ise yapılan oylama sonrasında gündeme alındı. Gündeme alınan 2 madde de İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Şahinbey Belediye Meclisi Haziran ayı 2. oturum toplantısını 13 Haziran 2019 Perşembe günü saat 16.00'da yapılmak üzere birinci oturuma son verildi.

Mehmet Torun

 


Haber Merkezi
10.06.2019


Yorum yap

Diğer Haberler