SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

“Gaziantep’in yüzde 70’si Afrika, yüzde 30’u yarı Avrupa” sözleriyle Ak Parti içerisinde tartışılan Bekir Öztekin’den yeni açıklama…

Ak Parti’de Bekir Öztekin tartışması yaşanıyor. Aday adaylığı sırasında yaptığı açıklamalarla, “Muhalefet gibi konuşuyor” eleştirilerine maruz kalan Bekir Öztekin, PUSULA’ya çok daha sert açıklamalar yaptı. Öztekin, sözlerinin arkasında olduğunu belirterek, “Hodri meydan, yine söylüyorum, bize kimse Gaziantep’i güllük gülistanlık göstermesin. Gaziantep marka şehir falan değil” dedi. Öztekin, genel merkezin 24 Haziran seçimlerinde Gaziantep’te birilerinin yanlış yönlendirmesiyle 2 milletvekiline neden olan liste hastası yaptığını, Ankara’daki karar vericilerin burada yaşananları göremediğini vurguladı.

 

Bekir Öztekin, çok ses getirecek açıklamalarında şu konulara değindi…

 

1-Gaziantep’te ortak akıl diyorlar, Allah aşkına neyin ortak akılı. Bunlarınki menfaat birlikteliği. Bu memlekete ortak akıl değil, üst akıl lazım. Kimse bize marka şehir diye megalomanlık yapmasın.

2-Sait Kılıç her gün lahmacun dağıtıyor, kahvehanelere gidip lak lakı şak şakı yapıyor. Başka yaptığı iş yok, Oğuzeli’ne bir çivi çakmadı.

3-Oğuzeli’ne başvuru yapmadım, Şehitkamil’e aday oldum ama, partimin bana köyde görev verse, orada da gider görev yaparım.

4-Aday adaylığı toplantımdaki sözlerimi yine tekrarlıyorum.  Ben bunları Kent konseyi toplantısında herkesin yüzüne karşı söyledim. Yine söylüyorum, Gaziantep’in yüzde 70’i Afrika, kalan yüzde 30’u yarı Avrupa.

5-Ben bu sıkıntıları Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısıyken de, Oğuzeli Belediye Başkanıyken de söyledim ama, kimseye dinletemedim.

6-Yok ben muhalefet gibi konuşmuşum. Bu memleketin muhalefete de ihtiyacı var. Muhalefet olan adam değil mi? Memlekette yaşayan muhalefette bu ülkenin vatandaşı.

7-Rıdvan Fadıloğlu benim arkadaşım, dostum. Babası benim ağabey diye saydığım ciddi saygı duyduğum birisi. Rıdvan Başkan ile benim en ufak bir şekilde ne problemim var, ne kişisel bir husumetim var. Konuştuklarımın Rıdvan Bey’le alakası yok.

8-24 Haziran seçimlerinden öncede değişim talebi vardı. Ama değişim yapılmadı. Gaziantep genel merkezi yanlış yönlendirdi, ortaya yanlış bir liste çıktı. Bu 2 milletvekiline maloldu. Şimdi de birileri yanlış yönlendirip değişim yapılmazsa kaybeden partimiz olur. Maalesef Ankara’da karar vericiler, bizim burada gördüklerimizi göremiyor.

9-Ankara’da Gaziantep tozpembe gösteriliyor. Halbuki burası toz pembe değil. Ak Parti değişime kulak verirse, ciddi manada büyük yol kat ederiz.

10-Kimse Tayyip Bey’in üstünde yük olmasın. Zaten Tayyip Bey bize gönderiyor, bizde halka dağıtıyoruz başka iş yapmaya gerek yok demesin. Bu milleti kömürle, makarnayla imtihan etmesin…

 

Ak Parti Şehitkamil Belediye Başkan aday adaylığını açıkladığı sırada yaptığı açıklamalarla Ak Parti cenahında şimşekleri üzerine Bekir Öztekin, sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. Öztekin, “Aday adaylık başvurusundaki konuşmamı birileri çarpıtmasın. Ben orada söylediklerimi yıllar önce bütün Gazianteplilerin bulunduğu Kent Konseyi toplantısında da söyledim” dedi.

Gaziantep’in marka kent olmadığını bir kez daha iddia eden Öztekin, “Bu memleketin gerçekten yüzde 60’ının gerek Şahinbey, gerek Şehitkâmil. Biz bunu şahıslarla alakalı ifade etmedik. Yüzde 60’ı 70’i Afrika gibi olan, kalan yüzde 30’ı 40’ı da Avrupa gibi gösteriliyor. Gaziantep’te Ortak Akıl hikayesi söylenip duruyor. Biz buna diyoruz ki… neyin ortak aklı? Ortak Akıl diye bir şey olmaz. Üst  akıl olur. Ortak akıl deyip de menfaat birlikteliğini bir araya getiriyorlar. Az olsun bizim olsun kaybedeceksek, bizden başkasının eline geçmesin bizim elimizde kalsın gayretini biz asla onaylamıyoruz. Bu memlekete ortak akıldan ziyade, üst akıl lazım” ifadelerini kullandı.

Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç’ı da sert bir dille eleştiren Bekir Öztekin, Kılıç’ın her gün lahmacun dağıttığını, kıraathanelere giderek laklakı, şakşakı yaptığını kaydetti. Öztekin, “ Oğuzeli Belediye Başkanı ben görevi bıraktıktan sonra bir çivi çakmadı. Oğuzeli’nin bütün menfaatlerini heba etti.  Başkan millete lahmacun dağıtıyor. Belediye Başkanlığı millete lahmacun dağıtmak değil Bu millete hizmet etmek lazım. Millet hizmet istiyor, iş istiyor, aş ve huzurlu bir hayat istiyor. Ben sonraki gelen beyefendide geldi oturdu. İller Bankası’ndan para geliyor. Büyükşehir’den hizmet geliyor.  Benim zamanımda şu andaki Fatma Şahin’in Oğuzeli’ne verdiği hizmetin 10’da birini büyükşehir bana vermedi. Oğuzeli’ndeki hizmetlerin yüzde 95’ini Fatma Şahin yaptı. Onun için kentsel dönüşüm yaptım hodri meydan yapsaydı” dedi.

GAZİANTEP MARKA ŞEHİR DEĞİL

Ak Parti Şehitkamil Belediye Başkan aday adaylığını açıkladığı sırada yaptığı açıklamalarla gündem oluşturan Bekir Öztekin, PUSULA’yı ziyaret ederek açıklamalarına yenilerini açıkladı. Öztekin, “ Ben bugüne kadar söylediğim her şeyin arkasındayım. Aday adaylık başvurusundaki konuşmamı birileri çarpıtmasın. Ben orada söylediklerimi yıllar önce bütün Gazianteplilerin bulunduğu Kent Konseyi toplantısında da söyledim. Bu memleketi marka şehir diye birilerine devamlı önümüze getirip, megalomanlık yapıp, övünmenin bu memlekete faydası yok. Bu memleketin gerçekten yüzde 60’ının gerek Şahinbey, gerek Şehitkamil. Biz bunu şahıslarla alakalı ifade etmedik. Birilerini kötülemek için söylemedik. Biz bunları yılladır söylüyoruz. Bu memleketi gelin bu konumdan kurtaralım. Yüzde 60’ı 70’i Afrika gibi olan, kalan yüzde 30’ı 40’ı da Avrupa gibi gösteriliyor. Aslında Avrupa gibi değil, yarı Avrupa gibi. Caddelere bakın binaların aynı düzeyde olmadığını göreceksiniz. Yeşil alanlarımıza bakın bunu neresi Avrupa? Bu memleket bizim memleketimiz. İktidarıyla da, muhalefetiyle de bizim memleketimiz. Biz iktidarız diye muhalefeti yok sayamayız. Biz bu işi biliyoruz diye başka bilenleri safdışı yapamayız. Topyekün beraber olup, memleket için yapılması gerekenleri yapmalıyız. Ben bütün belediyelerin bir araya gelerekten, memlekette yaşayan herkesin, memleketin yeşil alanıyla ciddi manada insanca yaşanabilir şekle getirilmesi konumuyla alakalı hepimiz çaba göstermeliyiz. Neden biz Çıksorut’u Karşıyaka’yı yıkmıyoruz. Bunların rantını orada oturanlara tevdi etmemiz lazım. Bak bu memleket nasıl temizlenir göreceğiz” şeklinde konuştu.

YOK BEN MUHALEFET GİBİ KONUŞMUŞUM

Gaziantep’teki yaşanan sıkıntıları daha öncede dile getirdiğini ifade eden Öztekin şöyle konuştu: “ Yaşanan sıkıntıları Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcılığı dönemimde ve Oğuzeli Belediye Başkanlığı dönemimde de ifade ediyordum. Ben Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcılığına başladığım gün, o günkü belediye başkanıma da söyledim. Kayaönü’den Mezarlığa kadar bir iki etap kentsel dönüşüm yapalım. Biz burada olursak devam ettiririz, biz olmasak da bizden sonra gelen devam ettirir. Korutürk Caddesi’ne çıkarız dedim. Asım Güzelbey’e mezarlıktaki Aydınlar Mahallesi’ndeki manzara yakışmıyor. Burayı kaldıralım. 15 yıl oldu yapılmadı. Bu işim muhalefeti, iktidarı yok. Bir fikir nerden gelirse gelsin. Doğru ise dikkate alınmalı. Yok ben muhalefet gibi konuşmuşum. Bu memleketin muhalefete de ihtiyacı var. Memlekette yaşayan muhalefet bu ülkenin vatandaşı. İnsanların partisi ayrı olabilir ama herkes bu memleketin vatandaşı. Herkesin bu memlekette söz söyleme hakkı, oy kullanma hakkı ve eleştirme vardır.”

KONUŞTUKLARIMIN RIDVAN BEY ALAKASI YOK

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile herhangi bir sıkıntısının bulunmadığının altını çizen Öztekin, “ Rıdvan Fadıloğlu benim arkadaşım, dostum. Babası benim ağabey diye saydığım ciddi saygı duyduğum birisi. Rıdvan Başkan ile benim en ufak bir şekilde ne problemim var, ne kişisel bir husumetim var. Ben aday adaylığını açıklamadan 2 gün önce Başkan’ı ziyaret ettim. Ben konuştuklarımın Rıdvan Bey ile yakından, uzaktan alakası yoktur. Rıdvan Bey tekrar aday adayı olarak gelirse baş tacıdır. Benim bu konuştuklarımı kimse çarpıtmasın. İkincisi konuşmamda markana, kömür, lahmacun geçti. Ben bunu partim içinde söylemedim. Partimi temkin etmek içinde söylemedim. Gelin bu memlekete elbette ki sosyal devlet olarak biz millete makarnada, kömürde vermeliyiz. Yeri geldiğinde ihtiyaçlarını da karşılamalıyız. Bu sosyal devletin zaten görevidir. Benim kastım şu: Kimse Tayyip Bey’in üstünde yük olmasın. Zaten Tayyip Bey bize gönderiyor, bizde halka dağıtıyoruz başka iş yapmaya gerek yok demesinler, bu milleti kömürle, makarnayla imtihan etmesinler, üreteceklerimizi ortaya koyalım. Biz Tayyip Bey’in üstünde yük olmayalım. Bunları yapmakla Tayyip Bey’in üstünde yük oluruz. Partinin üstünde yük oluruz. Benim arzum, yük olmamak. Onların yükünü almak. Bu kasıtla söyledim” dedi. 

SAİT KILIÇ LAHMACUN DAĞITIYOR

Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç’ı da sert bir dille eleştiren Bekir Öztekin, “ Oğuzeli Belediye Başkanı ben görevi bıraktıktan sonra bir çivi çakmadı. Oğuzeli’nin bütün menfaatlerini heba etti. Ben orada kentsel dönüşüm yaptım. Bakanlar Kurulu’ndan çıkarttım. Hodri meydan  çivi çakamadı, bir briket yıkamadı. Başkan millete lahmacun dağıtıyor. Belediye Başkanlığı millete lahmacun dağıtmak değil. Gidip de kıraathanelerde oturup da milletle laklakı şakşakı yapmak değil. Bu millete hizmet etmek lazım. Millet hizmet istiyor, iş istiyor, aş ve huzurlu bir hayat istiyor. Belediye başkanlığı sosyal adaleti temin etmektir. İmkansız vatandaşlarına imkan temin etmektir. Avrupa Avrupa diyoruz neremiz Avrupa Allah’ını seversen. Bina yapmışsın 4 kat, yanı izin vermişsin 15 kat, diğeri 40 kat. Gaziantep bunu kaldırır mı arkadaş? Bunu hep söyledik.  Ama bunları engellemeye gücümüz yetmedi. Şehitkamil’de yetkimiz fazla yoktu. İnisiyatif Metin başkan’a aitti. Biz sadece teklif ve öneride bulunuyorduk. Ama Oğuzeli Belediye Başkanı iken, ben gücümün azamisini kullandım, asgarisini değil. Şöyle bir husus vardı. Bizim o gün 11 meclis üyemiz vardı.  Bugün 15 meclis üyesi var. 11 meclis üyesinin 5’i bizdeydi, 6’sı muhalefetteydi. Muhalefet yüzde 98 bize ne geldiyse ret etti. İddia ediyorum 1946 kurulmuş bir belediye ben oraya 2009’da gittim. 60 yılda yapılamayanı ben 5 yılda yaptım. 250 metrekare kümes gibi yer aldım, 7 bin metrekare dev gibi bir bina yaptım. Hem de 6,5 milyona hodri meydan diyorum hangi başkan bunu yaptıracaksa. Ben sonraki gelen beyefendide geldi oturdu. İller Bankası’ndan para geliyor. Büyükşehir’den hizmet geliyor.  Benim zamanımda şu andaki Fatma Şahin’in Oğuzeli’ne verdiği hizmetin 10’da birini büyükşehir bana vermedi. Oğuzeli’ndeki hizmetlerin yüzde 95’ini Fatma Şahin yaptı. Onun için kentsel dönüşüm yaptım hodri meydan yapsaydı. Yolu yapsaydı. Oğuzeli’nin garajını, camilerini, kuran kurslarını, imam hatiplerini, yollarını, köprülerini, imarlarını yaptım.  Ben Oğuzeli aday adayı değilim, ben Şehitkamil’e aday adayı oldum. Ben partimin emrindeyim. Partim beni köye de gönderse giderim. Benim siyasi terbiyem bu” diye konuştu.

24 HAZİRAN’DA YANLIŞ LİSTE YAPILDI 2 MİLLETVEKİLİĞİ GİTTİ

Gaziantep’in tamamı ve Türkiye için toplumda bir değişim ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Şehitkamil Belediye Başkan Aday adayı Bekir Öztekin, şöyle konuştu: “ İnsanlar Şehitkamil’e aday adayı olmaya daha çok teveccüh ediyor. Beni Şehitkamil geçmişim olduğu için aday adayı oldum. Toplum olarak, toplumun tamamında değişim talebi var. Ak Parti değişime kulak verirse, ciddi manada büyük yol kat ederiz. Ciddi manada vatandaşların taleplerine kulak verdiğimizi ispat etmiş oluruz. Bu sadece Şehitkamil için değil, Gaziantep’in tamamı ve Türkiye’nin tamamında insanlarda toplumda bir değişim ihtiyacı var. Bunu sayın Cumhurbaşkanımızda söyledi. Değişim talebine kimse kulağını kapatamaz. 24 Haziran seçimlerinden öncede değişim talebi vardı. Ama değişim yapılmadı. 24 Haziran’da 110 bin oy kaybımız oldu. Bu oy kaybının büyük bir bölümü değişime kulak verilmemesinden kaynaklandı. Ankara’daki karar vericiler burayı bizim gördüğümüz gibi göremiyor. Karar mercilerine de buradaki sorunlar açık şekilde aktarılmıyor. Farklı bilgiler iletiliyor. Burası tozpembe gösteriliyor. Halbuki burası toz pembe değil. 24 Haziran’da değişim talebine parti olarak itibar etmedik. En azından 10 milletvekili çıkaracağımız yerde 8 milletvekili çıkardık. 2 milletvekilliği değişime kulak verilmediği için kurban edildi. Liste kurbanı olduk. Benim hiçbir arkadaşımla problemim yoktur”

ORTAK AKIL DEYİP DE MENFAAT BİRLİKTELİĞİ YAPILIYOR

Gaziantep’teki ortak akıl fikrini de eleştiren Ötekin konuşmasını şöyle tamamladı: “ Gaziantep’te Ortak Akıl hikayesi söylenip duruyor. Biz buna diyoruz ki… neyin ortak aklı? Ortak Akıl diye bir şey olmaz. Üst  akıl olur. Akıllı adamlar oturur, akıllı adamlar bu memleketi yönetme konusunda, nasıl iyi yönetilecekse iyi yönetilmenin hesabını yaparlar. Ortak akıl deyip de menfaat birlikteliğini bir araya getiriyorlar. Az olsun bizim olsun kaybedeceksek, bizden başkasının eline geçmesin bizim elimizde kalsın gayretini biz asla onaylamıyoruz. Bu memlekete ortak akıldan ziyade, üst akıl lazım.”

MEHMET TORUN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haber Merkezi
15.11.2018

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler